Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Podwójne ubezpieczenie


sebapos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

potrzebuję rozpaczliwie porady. Zmieniłem ubezpieczyciela komunikacyjnego na tańszego, ale nieco za późno wysłałem oświadczenie o rezygnacji do poprzedniego. Oczywiście domagają się teraz złodzieje, żebym płacił podwójnie. Jakie są możliwości, żeby jakoś wymyć się z tego bez kosztów ? Proszę o info

sebapos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

niestety raczej nie masz wyjścia. Nie możesz się tłumaczyć nieznajomością ustawy o obowiązkowych ubezpieczeniach. Pretensje można mieć do agenta który powinien poinformować o kończącej się polisie odpowiednio wcześniej i przekazać Ci info odnośnie zachowania terminu ewentualnej rezygnacji z danego ubezpieczyciela.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj tego "nowego" ubezpieczyciela czy nie możesz odstąpić od umowy - u tego ubezpieczyciela gdzie byłeś ubezpieczony w roku poprzednim musisz mieć polisę dalej jak nie wypowiedziałeś umowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, tu ubezpieczyciel ma racje. Jeśli masz na myśli tego największego na rynku, to u niego trzeba zrywać umowy najpóźniej dzień przed wygaśnięciem umowy i jest to wyraźnie w niej zapisane. Nieznajomość umów grozi właśnie takimi konsekwencjami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja rowniez mam ten problem.Przez moja niewiedze jestem ubezpieczony podwojnie.Myslalem ze znajde tutaj jakas pomoc,ale widze ze sprawa jest beznadziejna.Przez ostatnie 17 lat przebywalem za granica i tam takie praktyki nie obowiazuja,ze trzeba wymawiac umowe poprzedniemu ubezpieczycielowi.Ustawa ta jest krzywdzaca dla ubezpieczajacego sie jesli nie dopelni wypowiedzenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z punktu widzenia kodeksu cywilnego można odstąpić od każdej zawartej umowy w okresie 30 dni dla osób fizycznych , druga ustawa mówi o obowiązku posiadania oc ale może jeżeli kupiliście nowe oc w ostatnim czasie to warto spróbować ODSTĄPIĆ od zawartej ZDUBLOWANEJ polisy oc ( jeżeli oczywiście nie minęły 30 dni)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam porady odnośnie "podwójnego" ubezpieczenia OC.

Sprawa się ciągnie chyba już z rok.

Do sedna.

Dostałem od Ojca samochód (samochód został nie przerejestrowany jeździliśmy nim oboje ale wszystkie opłaty eksploatacyjne płaciłem ja) auto było ubezpieczone w Compensie u agenta spoza mojej miejscowości, kończyło się OC poszedłem do agenta Compensy którego mam na miejscu w mojej miejscowości i zawarłem umowę na kolejny rok, właściciel i dane auta się nie zmieniły.

Po pół roku przychodzi wezwanie do zapłaty od Compensy za OC na mój samochód której na oczy nie widziałem ( auto miało wciąż aktualne OC w compensie :/ ), najprawdopodobniej tamten agent automatycznie przedłużył umowę.

Poszedłem do agenta u którego zawarłem aktualną umowę OC, Pani poprosiła abym opisał całą sytuacje tak też zrobiłem ( nie mam kopii tego pisemka :/ ) i Pani ponoć wszystko załatwiła. Auto w między czasie się wykruszyło sprzedałem je na części.

Dziś mi przychodzi wezwanie do zapłaty od firmy windykacyjnej która odkupiła mój dług od Compensy !!!

Co mam robić ? bo już mi ręce opadły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
musisz udać się do oddziału Compensy - nie do agencji czy agenta i wyjaśnić ponownie sprawę - nie powinno być problemów - napisz z jakiego miasta jesteś to może będę mógł Cię skierować do konkretnej osoby , kompetentnej gdzie załatwisz sprawę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...