Jump to content
Forum Odszkodowania

Podwójne ubezpieczenie


sebapos
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,

potrzebuję rozpaczliwie porady. Zmieniłem ubezpieczyciela komunikacyjnego na tańszego, ale nieco za późno wysłałem oświadczenie o rezygnacji do poprzedniego. Oczywiście domagają się teraz złodzieje, żebym płacił podwójnie. Jakie są możliwości, żeby jakoś wymyć się z tego bez kosztów ? Proszę o info

sebapos

Link to comment
Share on other sites

Witaj.

niestety raczej nie masz wyjścia. Nie możesz się tłumaczyć nieznajomością ustawy o obowiązkowych ubezpieczeniach. Pretensje można mieć do agenta który powinien poinformować o kończącej się polisie odpowiednio wcześniej i przekazać Ci info odnośnie zachowania terminu ewentualnej rezygnacji z danego ubezpieczyciela.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

zapytaj tego "nowego" ubezpieczyciela czy nie możesz odstąpić od umowy - u tego ubezpieczyciela gdzie byłeś ubezpieczony w roku poprzednim musisz mieć polisę dalej jak nie wypowiedziałeś umowy
Link to comment
Share on other sites

sebapos wrote:
...domagają się teraz złodzieje...
domagają się tego co im się należy!!!

I całe szczęście, od kiedy działa ta ustawa jest diametralnie mniej nieubezpieczonych :)
Link to comment
Share on other sites

niestety, tu ubezpieczyciel ma racje. Jeśli masz na myśli tego największego na rynku, to u niego trzeba zrywać umowy najpóźniej dzień przed wygaśnięciem umowy i jest to wyraźnie w niej zapisane. Nieznajomość umów grozi właśnie takimi konsekwencjami.
Link to comment
Share on other sites

mopic - nie ma znaczenia jakie TU. Ustawa to reguluje. Należy skutecznie (czyli liczy się data wpływu) zawiadomić najpóźniej dzień przed końcem polisy.
Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Ja rowniez mam ten problem.Przez moja niewiedze jestem ubezpieczony podwojnie.Myslalem ze znajde tutaj jakas pomoc,ale widze ze sprawa jest beznadziejna.Przez ostatnie 17 lat przebywalem za granica i tam takie praktyki nie obowiazuja,ze trzeba wymawiac umowe poprzedniemu ubezpieczycielowi.Ustawa ta jest krzywdzaca dla ubezpieczajacego sie jesli nie dopelni wypowiedzenia.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

z punktu widzenia kodeksu cywilnego można odstąpić od każdej zawartej umowy w okresie 30 dni dla osób fizycznych , druga ustawa mówi o obowiązku posiadania oc ale może jeżeli kupiliście nowe oc w ostatnim czasie to warto spróbować ODSTĄPIĆ od zawartej ZDUBLOWANEJ polisy oc ( jeżeli oczywiście nie minęły 30 dni)
Link to comment
Share on other sites

Witam

Szukam porady odnośnie "podwójnego" ubezpieczenia OC.

Sprawa się ciągnie chyba już z rok.

Do sedna.

Dostałem od Ojca samochód (samochód został nie przerejestrowany jeździliśmy nim oboje ale wszystkie opłaty eksploatacyjne płaciłem ja) auto było ubezpieczone w Compensie u agenta spoza mojej miejscowości, kończyło się OC poszedłem do agenta Compensy którego mam na miejscu w mojej miejscowości i zawarłem umowę na kolejny rok, właściciel i dane auta się nie zmieniły.

Po pół roku przychodzi wezwanie do zapłaty od Compensy za OC na mój samochód której na oczy nie widziałem ( auto miało wciąż aktualne OC w compensie :/ ), najprawdopodobniej tamten agent automatycznie przedłużył umowę.

Poszedłem do agenta u którego zawarłem aktualną umowę OC, Pani poprosiła abym opisał całą sytuacje tak też zrobiłem ( nie mam kopii tego pisemka :/ ) i Pani ponoć wszystko załatwiła. Auto w między czasie się wykruszyło sprzedałem je na części.

Dziś mi przychodzi wezwanie do zapłaty od firmy windykacyjnej która odkupiła mój dług od Compensy !!!

Co mam robić ? bo już mi ręce opadły

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
musisz udać się do oddziału Compensy - nie do agencji czy agenta i wyjaśnić ponownie sprawę - nie powinno być problemów - napisz z jakiego miasta jesteś to może będę mógł Cię skierować do konkretnej osoby , kompetentnej gdzie załatwisz sprawę
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...