Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek przy pracy przecięte 2 palce


001xyz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , na początku grudnia mialem wypadek w pracy przeciełem 2 palce reki lewej , wskazujący najbardziej ucierpiał bo przeciełem w nim wszytko co się da nerwy scięgna i kosć , lekarze powiedzieli że to jest cud ze palca nie trzeba amputować , mineły 4 miesiące palce troszkę ruszam , i bedę miał kolejny zabieg bo sciegna zrosły sie do skóry i to chyba powoduje takie mały ruch w palcu , jest straszna blizna , palec serodkowy został jagby odkrojony ale został dobze przeszyty . Ogólnie to niemam sciskó w rece lewej a jestem juz po 2 miesiącach rechabilitacji . Jakie go mniej wiecej mogę sie spodziewać uszczerbku na zdrowiu ?? Dodatkowo jestem ubezpieczony w szkole zaocznej w PZU , czy te ubezpieczenie obowiozuje przy wypadku przy pracy ?? Niby obowiozuje przez 24h i jakie uszczerbeka moge sie spodziewać ?

Przepraszam wszystkich za błędy pisałem w pośpiechu .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zostala sporządzona dokumentacja powypadkowa i wypadek zostal uznany za wypadek przy pracy?

Jesli tak i jesli nie zostalo stwierdzone, ze wylaczna przyczyna wypadku lezala po Twojej stronie, to po zakonczonym leczeniu i rehabilitacji skladasz u pracodawcy wniosek do ZUS o wyplate jednroazowego odszkodowania oraz wypelniony przez lekarza druk N9. Na tym druku lekarz musi napisac, ze leczenie i rehabilitacja zostaly zakonczone.

ZUS wezwie Cie przed oblicze lekarza orzecznika ZUS.

TU jest tabela, nie mam pewnosci, czy wciaz aktualna: http://www.bhp.iq.pl/przepw12.htm

Tam są podane procenty uszczerbku. Od 1 kwietnia kwota odszkodowań wzrasta i będzie wynosiła 589 zł za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu

 

Odnosnie odszkodowania z PZU - zglos sie do osoby, ktora w tej szkole zaocznej zajmuje sie tym ubezpieczeniem i dowiedz sie co musisz dostarczyc, zeby dostac odszkodowanie. Z pewnoscia Ci sie tez nalezy, jesli w zakresie ubezpieczenia jest ubezpieczenie od NW (nieszczesliwych wypadkow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUS uznal? Postepowanie prowadzil ZUS??? Protokol powypadkowy kto sporzadzal?

Jesli ZUS (choc nie bardzo rozumiem dlaczego?) Jestes gdzies zatrudniony na podst. umowy o prace? Czy masz swoja dzialalnosc? W sumie nie napisales tego.....

No, tak czy owak - zloz u płatnika:

Quote:
po zakonczonym leczeniu i rehabilitacji skladasz wniosek do ZUS o wyplate jednroazowego odszkodowania oraz wypelniony przez lekarza druk N9. Na tym druku lekarz musi napisac, ze leczenie i rehabilitacja zostaly zakonczone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracowałem poniewaz umowe miałem do końca grudnia a wypadek miałem 13 , zus mi płaci co miesiąc normalnie wynagrodzenie , protokół spozodzał chyba bhp-powiec z mojego byłego akłdu pracy , a dostawałem tylko 80 procent aleprzyszło mi w piatek wyrównanie czyli ze uznali wypadek przy pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam ja jestem w podobnej sytuacji tylko e przecialem palec wskazujacy u prawej reki mialem juz 3 operacje i ta ostatnia mialem jakies 2 tyg temu chcialbym sie dowiedziec jakie mnie wiecej otrzymam odskodowanie jestem zatrudniony na umowe o prace i ubezpieczony tylko w zusie

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...