Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

skręcenie stawu skokowego trzeciego stopnia z zerwaniem wiązadeł


pioro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam problem ponieważ brakuje mi wiedzy o możliwościach uzyskania odszkodowania po przebytym urazie. Ponad trzy miesiące temu bedąc na dniu wolnym od pracy załatwiając sprawy na mieście skręciłem kostke w lewej stopie co dziwne normalnie z chodząc z chodnika na jezdnie na przejściu dla pieszych, aż się wywaliłem. Ból na prawde niemiłosierny do tej pory się dziwie jak mogłem to zrobić - pierdoła ze mnie. Efekt był taki, że trafiłem do szpitala i od tej pory do teraz jestem cały czas na L - 4 bo do pracy z bolącą i niesprawną nogą się nie nadaje. W szpitalu najpierw rentgen potem założyli mi gips dwa razy bo noga nie chciała się goić w sumie na trzy tygodnie. Ale po tym nadal bolała, cała spuchnieta więc wysłali mnie na usg stawu skokowego gdzie wyszło że dodatkowo zerwane są całkowicie dwa wiązadła i uszkodzone są jakieś troczki. I tak trafiłem na rehabilitacje gdzie dostałem w sumie dwie sesje, pierwsza po 10 a druga 15 dni,specjalnych zabiegów i ćwiczeń. W efekcie na dzień dzisiejszy zakończyłem rehabilitacje oraz całe leczenie ponieważ z czego się bardzo ciesze noga przestała boleć i już nie kuleje. Nie jest jeszcze super sprawna ale jest juz zdecydowanie lepiej, czasami zaboli, troche spuchnie jak to po skręceniu. Dlatego mam pytanko na jakie odszkodowanie mogę liczyć? Jestem ubezpieczony w PZU, co miesiąc zabierają składkę dosyć wysoką bo ok 72 zł. I czy należy mi się jakieś odszkodowanie z ZUS bo słyszałem ża były jakieś zmiany w przepisach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tak, ZUS wypłaca jednorazowe odszkodowanie jedynie za wypadki powstałe podczas pracy. Odnośnie ubezpieczenia w PZU przeczytaj OWU i jeśli w umowie nie ma wykluczenia co do Twojego wypadku możesz starać się o odszkodowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...