Jump to content
Forum Odszkodowania

skaleczenie palca lewej ręki


dziama2
 Share

Recommended Posts

Witam, miałam wypadek przy pracy -skaleczony palec lewej ręki,założone szwy. Został sporządzony protokół gdzie uznano wypadek przy pracy. Złożyłam wniosek na ubezpieczenie ogólne pracowników. Przyznano mi odszkodowanie i stwierdzono 1% uczerbku - ubezpieczenie NNW. Czy pracodawca powinien sam mi wypłacić odszkodowanie z ZUS za wypadek przy pracy, czy powinnam jeszcze złożyć dodatkowy wniosek?
Link to comment
Share on other sites

Pracodawca tylko i wyłącznie na wniosek pracownika może wysłać dokumentacje do ZUS. Daltego musisz napisać pismo do pracodawcy o skierowanie do lekarza orzecznika w celu okreslenia % uszczerbku na zdrowiu. N9, które po zakonczeniu leczenia i rehabilitacji wypełnia lekarz prowadzący leczenie.
Link to comment
Share on other sites

Czy takie pismo powinno zawierać jakieś instotne dane, czy np tylko informacje. że prosze o skierowanie do lekarza orzecznika ...
Link to comment
Share on other sites

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ w sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowania o wypłatę jednorazowego odszkodowania.

D.U.02.234.1974

§ 1. 1. Wniosek o jednorazowe odszkodowanie, zwany dalej "wnioskiem", do płatnika składek składa ubezpieczony lub uprawniony członek rodziny, o którym mowa w art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych.

2. Wniosek zawiera następujące dane identyfikacyjne:

1) płatnika składek: numery NIP i REGON, a w przypadku gdy płatnikowi nie nadano obu tych numerów lub jednego z nich - numer PESEL lub serię i numer dowodu osobistego albo paszportu;

2) ubezpieczonego: numery PESEL i NIP, a w przypadku gdy ubezpieczony nie posiada tych numerów lub jednego z nich - serię i numer dowodu osobistego albo paszportu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...