Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

skaleczenie palca lewej ręki


dziama2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałam wypadek przy pracy -skaleczony palec lewej ręki,założone szwy. Został sporządzony protokół gdzie uznano wypadek przy pracy. Złożyłam wniosek na ubezpieczenie ogólne pracowników. Przyznano mi odszkodowanie i stwierdzono 1% uczerbku - ubezpieczenie NNW. Czy pracodawca powinien sam mi wypłacić odszkodowanie z ZUS za wypadek przy pracy, czy powinnam jeszcze złożyć dodatkowy wniosek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracodawca tylko i wyłącznie na wniosek pracownika może wysłać dokumentacje do ZUS. Daltego musisz napisać pismo do pracodawcy o skierowanie do lekarza orzecznika w celu okreslenia % uszczerbku na zdrowiu. N9, które po zakonczeniu leczenia i rehabilitacji wypełnia lekarz prowadzący leczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ w sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowania o wypłatę jednorazowego odszkodowania.

D.U.02.234.1974

§ 1. 1. Wniosek o jednorazowe odszkodowanie, zwany dalej "wnioskiem", do płatnika składek składa ubezpieczony lub uprawniony członek rodziny, o którym mowa w art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych.

2. Wniosek zawiera następujące dane identyfikacyjne:

1) płatnika składek: numery NIP i REGON, a w przypadku gdy płatnikowi nie nadano obu tych numerów lub jednego z nich - numer PESEL lub serię i numer dowodu osobistego albo paszportu;

2) ubezpieczonego: numery PESEL i NIP, a w przypadku gdy ubezpieczony nie posiada tych numerów lub jednego z nich - serię i numer dowodu osobistego albo paszportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...