Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

szkoda osobowa - ubieganie się o odszkodowanie


wojtek_odra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W grudniu ubiegłego roku tj.2008 r. miałem wypadek po którym nastąpiło stopniowe leczenie kolana:

1.Pogotowie - stwierdzenie stłuczenia

2.Lekarz - punkcja + 2 tygodnie gipsu

3.Dwu krotna punkcja

4.Rezonans magnetyczny (stwierdzenie zerwanie więzadeł krzyżowych i przednich i dodatkowo coś z łękotką niezbędna operacja0

4.Prywatna klinika - Koszt operacji ok.15 tyś lub od pól roku do roku czekania.

 

Jak widzicie mamy początek marca, jestem na liście oczekujących na operację(mam 16 lat i niestety rok bez piłki,etc to dla mnie wielka męka ale co zrobic).

 

Chce ubiegać się już o odszkodowanie. Czy mogę już się o nie ubiegać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ze swojej winy wpadłeś w poślizg czyli jesteś sprawcą tego wypadku niestety nienależy Ci się odszkodowanie, ale jeżeli według policji (notatka policyjna wskazuje sprawce i poszkodowanego) jesteś poszkodowanym należy Ci się odszkodowanie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. o odszkodowanie starasz się zawsze po zakończonym leczeniu a nie w trakcie leczenia

2. jeśli jesteś ubezpieczony to staraj się o odszkodowanie- najwyżej ubezpieczyciel Ci odmówi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blackpanther wrote:
1. o odszkodowanie starasz się zawsze po zakończonym leczeniu a nie w trakcie leczenia
Możesz podać powód dla którego tak uważasz?



Abstrahując od powyższego zdarzenia, w sytuacji czysto hipotetycznej, jeśli poszkodowany będzie się leczył 5 lat to ma czekać ze zgłoszeniem szkody? - nie sądzę.

wojtek_odra, jeśli posiadasz wykupione NW to możesz zgłosić szkodę. Natomiast jeśli byłeś pasażerem to możesz również ubiegać się o odszkodowanie z OC skutera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruz wrote:
blackpanther wrote:
1. o odszkodowanie starasz się zawsze po zakończonym leczeniu a nie w trakcie leczenia
Możesz podać powód dla którego tak uważasz?



Abstrahując od powyższego zdarzenia, w sytuacji czysto hipotetycznej, jeśli poszkodowany będzie się leczył 5 lat to ma czekać ze zgłoszeniem szkody? - nie sądzę.

wojtek_odra, jeśli posiadasz wykupione NW to możesz zgłosić szkodę. Natomiast jeśli byłeś pasażerem to możesz również ubiegać się o odszkodowanie z OC skutera.
tak- mogę;
1. w założeniu odszkodowanie dotyczy określenia doznanego uszczerbku na zdrowiu a jak ubezpieczyciel może przyznać % skoro leczenie nie zakończyło się jeszcze?
2. jeśli mowa o ZUS- należy dostarczyć druk n9 czyli o zakończeniu leczenia (wypadki związane z pracą)
3. na zgłoszenie są 24 m-ce od daty wypadku- bynajmniej tak było do tej pory
4. co do tych 5lat- to patrz 2. Trzeba zgłosiś zakończone leczenie podstawowe. W innych przypadkach, tzn braku zakończenia jakiegokolwiek leczenia, nie wiem jak to jest więc nie wypowiadam się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...