Jump to content
Forum Odszkodowania

WYGAŚNIĘCIE OC


Marcin_Ujazd
 Share

Recommended Posts

Miałam niemiłą sytuacje, ponieważ zapomniałam opłacić składki OC za dwa dni i oczywiście szczęście wielkie zatrzymała mnie policja. Samochód sholowali na parking policyjny i wzięli dowód rejestracyjny. Składkę oczywiście opłaciłam na drugi dzień po zatrzymaniu jak i mandat. Co najgorsze dostałam również wezwanie przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny do opłacenia kary za brak OC. Wysłałam do UFG kopie dowodu zapłaty ubezpieczenia jak mandatu i czekam narazie na odpowiedź, czy musze zapłacić karę. Ponieważ suma jest niebagatelna prawie 2000 zł proszę mi pomóc jak można z tego wybrnąć.
Link to comment
Share on other sites

Jeśli poprzednia polisa była opłacona w całości i nie była wypowierdziana, to przedłużyła się automatycznie na kolejny rok. Wystarczyło ją opłacić, wraz z odsetkami za zwłokę i przesłać kopię co UFG.

 

Następnie odbierasz auto z parkingu, płacisz za holowanie i parking i do końca życia pamiętasz, aby OC płacić w TERMINIE :)

Link to comment
Share on other sites

kilka dni temu rozmawiałem z klientem który miał identyczną sytuację i policjant o dziwo nawet sam wiedział że jak zapłacona składka roczna to polisa sama się wznawia i nawet puścił klienta bez mandatu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...