Jump to content
Forum Odszkodowania

śmierć pracownika i pracodawcy podczas podróży służbowej


jadamski
 Share

Recommended Posts

witam. mam pytanie do fachowców z dziedziny BHP.Zdarzył się wypadek samochodowy. Ginie pracodawca i pracownik. Są w podróży służbowej. Firma jest jednoosobowa, więc ginie jedyny właściciel. Kto powołuje komisję powypadkową? kto podpisuje protokół powypadkowy jeżeli właściciel zginął? Nie zostawił żadnego upoważnienia.
Link to comment
Share on other sites

Dla właściciela firmy dokumentację powypadkową sporządza ZUS. Dlatego wypadek należy zglosić w terenowej jednostce ZUS, właściwej ze względu na siedzibę prowadzenia działalności.

Jeżeli chodzi o pracownika -jeśli jest księgowy - moim zdaniem on może powołać zespół powypadkowy i zatwierdzić protokół powypadkwy. W skład zespołu powypadkowego może wejśc specjalista bhp z zewnątrz i przedstawiciel zalogi jesli zatrudnieni byli jeszcze jacyś pracownicy, jeśli nie to księgowy może wejśc w skład zespołu powypadkowego i zatwierfzic protokół powypadkowy. Była to podróz służbowa, więc moze to być wypadek zrównany z wypadkiem przy pracy.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem że protokół powypadkowy dla pracodawcy sporządza ZUS i podpisuje ten protokół. Dalej z pracownikiem: jak pisałem wcześniej firma jest jednoosobowa i zatrudnia tylko jednego pracownika, który zginął w tym wypadku. Nie ma księgowego i żadnej innej osoby w firmie. Co dalej z protokołem?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...