Jump to content
Forum Odszkodowania

Jaki to % uszczerbku na zdrowiu


BoomBoom
 Share

Recommended Posts

Witam

3 miesiace temu skrecilem prawy staw skokowy z peknieciem i rozlaniem torebki stawowej. Po pierwszej wizycie jakies 1,5h po wypadku lekarz na urazowce stwierdzil ze gips dopiero jak zejdzie opuchlizna. Tydzien chodzenia o kulach z mocno skrecona kostka owinieta mokrym recznikiem, oklady altacetem itp. Po ok 8-9 dniach gips na prawie 2 tygodnie. Ogolnie L4 na 27 dni, chociaz powinienem przynajmniej na ok 1,5-2 msce, ale musialem jak najszybciej wrocic do pracy. Jak juz pracowalem 10 zabiegow rehabilitacyjnych.

Zastanawiam sie ile to % zeby ubezpieczyciel nie probowal zrobic mnie w balona.

Znacie? Mieliscie podobny przypadek?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W przypadku ograniczenia ruchomości i zniekształcenia w stawach skokowych (w następstwie wykręcenia, zwichnięcia, złamania kości tworzących staw, zranień, ciał obcych, blizn itp.) - w zależności od ich stopnia i dolegliwości:

-bez zniekształceń 1 - 15%

-ze zniekształceniem, upośledzeniem funkcji ruchowej i statycznej stopy 15 - 25%

-powikłane przewlekłym zapaleniem kości i stawu, przetokami, martwicą aseptyczną, zmianami neurologicznymi itp. 25 - 40%

Link to comment
Share on other sites

Lekarze orzecznicy opierają się na podstawie Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 grudnia 2002 r.

w sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowania o wypłatę jednorazowego odszkodowania (Dz. U. z dnia 28 grudnia 2002 r.)

http://www.lex.com.pl/serwis/du/2002/1974.htm

Link to comment
Share on other sites

inny dokument z którego mogą korzystać to tabela norm opracowana przez Polskie Towarzystwo Medycyny Ubezpieczeniowej w 2006r ( m.in. PIU ją rozprowadza) i tam np. samo skręcenie, zwichnięcie lub złamanie stawu skokowego 'wycenione' zostały na

1-4% w przypadku niewielkiego ograniczenia ruchomości

5-10% średnie

11-20% duże

 

poważniejsze dolegliwości o których piszesz ( martwica, przewlekłe zapalenia itd.) to dodatkowe 5% do tego co powyżej czyli max 25%

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, to jak byscie "ocenili" takie cos?

 

Skrecenie kregoslupa szyjnego

zwichniecie w stawie skokowo-pietowym

zlamanie wyrostka tylnego kosci skokowej

zlamanie 2-iego zebra po stronie prawej

 

Do tego dochodza dwa otarcia skory, jedno na kolanie i drugie doysc powazne na kostce(i stany zapalne).

 

Moze mi ktos jeszcze wytlumaczyc czemu niby maja mi nie wyplacic odszkodowania z powodu zlamania tylko jednego zebra? Przeciez to jakis zart jest.

 

Co ciekawe, przy wypisie ze szpitala nie zalecono mi noszenia kolnierza na szyje. Odczuwam dosyc silny bol w rejonach szyji, za kazdym razem gdy jestem u lekarza i o tym mowie to odpowiadaja "to prosze sobie kupic w aptece", ale nie mam o tym zadnej adnotacji w dokumentacji. Czy to bedzie mialo wplyw na odszkodowanie?

Link to comment
Share on other sites

Witam.

 

Skręcenie kręgosłupa szyjnego 5-20%

Zwichnięcie w stawie skokowym + otarcie skóry kostki (w zależności od stopnia dolegliwości) 1-15; 15-25 lub 25-40%

Złamanie wyrostka tylnego kości skokowej (w zależności od stopnia dolegliwości) 5-15 lub 15-30%

Złamanie II żebra po stronie prawej około 5%

Otarcie skóry kolana 1-20%

 

Przy złamaniu jednego żebra lekarz orzecznik również winien stwierdzić trwały uszczerbek na zdrowiu. W przywołanym powyżej Rozporządzeniu nie ma jednak wzmianki ile procent przysługuje przy przedmiotowej jednostce chorobowej. Nie oznacza to jednak, iż nie określa się trwałego uszczerbku na zdrowiu dla urazu złamania I żebra.

 

Stosowanie kołnierza winno zostać zalecone przez lekarza. Koszt jego zakupu podlega zwrotowi przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Daj znać ile procent stwierdzili na komisji. Zwykle dalece odbiega to od należnego rozmiaru trwałego uszczerbku.

 

Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Ok, chociaz to pewnie troche potrwa, bo jak narazie to jeszcze dwa tygodnie gips na nodze a i rehabilitacja troche potrwa. Mysle, ze bedzie dobrze, biore firme ktora bedzie sie tym zajmowala.

 

Tak w ogole to mam pytanie. Bo wypadku uleglem spadajac z motocykla i bede oprocz zbiorowego ubezpieczenia w pracy ubiegal sie takze o odszkodowanie z oc motocykla(bylem pasazerem). W jakim czasie musze zglosic, ze chce sie ubiegac o odszkodowanie? Wypadek mial miejsce 5 kwietnia.

Link to comment
Share on other sites

Przy obrażeniach, które wskazałeś, masz na to 20 lat.

 

Życzę pomyślnej rehabilitacji i szybkiego powrotu do zdrowia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Witam,jakis czas temu mialem wypadek w pracy,stwierdzono skrecenie kolana,uszkodzenie miesni,oraz lekotki, lekaz zalecil 3 miesieczne zabiegi,rehabilitacje,poniewaz wypadek jest dosyc powazny.Mam pytanie ile procent uszczerbku mi sie nalezy? Bardzo prosze o odpowiedz z gory dziekuje!!!
Link to comment
Share on other sites

Witam.

Po wypadku mam stwierdzone złamanie trzonu kręgu Th5/S22.0/ Co to znaczy S22.0

 

Jaki to może byćć % uszczerbku na zdrowiu /

Z góry dziękuję

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...
Ja mam takie pytanie, w wypadku złamałem nadgarstek gdy wybuchła poduszka powietrzna w samochodzie. Staram się o odszkodowanie z NW pojazdu, sprawca nie miał ubezpieczenia OC (!) i dostał za to karę. Jaki może być uszczerbek za złamanie nadgarstka?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam serdecznie,

 

z powyższego opisu wnioskuję, że jechałaś samochodem z kimś jako pasażer i w trakcie kolizji z winy kierowcy z którym jechałaś wybuchła poduszka powietrzna? Odszkodowanie NW pojazdu są przeważnie zawierane na niewielką kwotę ubezpieczenia a co za tym idzie, ewentualne odszkodowanie za złamanie nadgarstka będzie niewielkie. Nie mogę podać kwoty bo zależy to od polisy i zapisów OWU (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia) oraz od urazu, procesu leczenia oraz stanu zdrowia po zakończeniu leczenia. Jest wiele rodzajów nadgarstka i zależy to też od tego, która kość została złamana. Za złamanie nadgarstka można dostać od 1 do nawet 30% uszczerbku na zdrowiu. Radzę wiec zgłosić szkodę i poczekać na odpowiedź ubezpieczyciela a potem tak czy inaczej się dowołać, bo pierwsza decyzja jest często zaniżona.

 

Wspomniałaś też, że kierowca nie miał wykupionego OC. W takiej sytuacji możesz starać się o odszkodowanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który chroni poszkodowanych w sytuacjach, gdy sprawca wypadku nie wykupił obowiązkowego ubezpieczenia OC. Przeczytaj artykuł odnośnie UFG i przemyśl zgłoszenie szkody, bo tam będziesz mogła liczyć na wyższe odszkodowanie niż z NW.

 

W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu poprzez wysłanie zgłoszenia albo odpowiedź na forum.

 

Pozdrawiam,

Izabela

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...