Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek czy zmęczenie organizmu???


jaros222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu miałem wypadek w pracy. Podczas dźwignięcia kartonu(25kg) szczykło mi coś w odcinku lędźwiowym, po czym pojechałem do szpitala na izbę przyjęć, lekarz neurolog stwierdził że to jest przesunięcie dysku w okolicy L i S. Teraz jestem na L4. BHP-owiec zadzwonił do mnie i stwierdził że nie jest to wypadek w pracy, bo ciężar był przepisowy, lecz zmęczenie organizmu. Co mam zrobić z taką opinią??? Proszę o Pomoc!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa chciałbym dodać że jakiś rok temu również miałem wypadek w pracy który jak i ten przypadek się nie kwalifikował jako wypadek w pracy tylko zmęczenie organizmu. Podczas wykonywania obowiązków naderwałem mięsień międzyżebrowy, ściągałem 30kg. worek z surowcem z palety o wysokości 2m. BHP-owiec uznał że to są nerwobóle spowodowane zmęczeniem i nie kwalifikuje się to jako wypadek ponieważ nie było przyczyny zewnętrznej. Mam pytanie czy faktycznie ja jestem jakiś podatny czy są to przypadki kwalifikujące się na wypadek przy pracy? Na moim stanowisku pracy jakim jest magazynier podnoszę oraz przerzucam około 5-7ton różnego rodzaju worki i kartony z surowcem.

Czy zmęczenie organizmu spowodowanym wysiłkiem fizycznym a dalej niezdolnościom do pracy jest to uznawane jako wypadek przy pracy??? Z góry Dziękuje za zainteresowanie się moim przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wg tego behapowca wwzystkie wypadki sa spowodowane zmęczeniem organizmu.

Napisz oficjalne zgloszenie wypadku i oddaj w zakładzie za potwierdzeniem odbioru -musisz mieć potwierdzenie, że zglosiłes wypadek. po Twoim zgloszeniu pracodawca ma 14 dji na sporządzenie dokumentacji powypadkowej. Weź od lekarza u którego się leczysz zaświadczenie, że Twoje schprzenie było spowodowane dźwignięciem ciężaru.

Takie schorzenia spowodowane dzwignieciem ciężaru kwalifikują się jako wypadki przy pracy 9 sa na to orzeczenia sądu).

 

Czy ten Twoj behapowiec w poprzednim wypadku sporządzil dokumentację powypadkową, czy otrzymałeś protokół powypadkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwignięcie znaczengo ciężaru może byc przyczyną zewnętrzną wypadku przy pracy nawet jeśli nie byly przekroczone dopuszczalne normy dźwigania ciężarów.

 

Podobnie orzekał już sąd :

 

2001.06.19 wyrok SN II UKN 419/00 OSNP 2003/5/136

Nadmierny wysiłek pracownika przy dźwiganiu ciężarów może być uznany za zewnętrzną przyczynę wypadku przy pracy, także wtedy, gdy przestrzegane były normy określone w rozporządzeniu Ministrów Pracy i Opieki Społecznej oraz Zdrowia z dnia 1 kwietnia 1953 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy pracowników zatrudnionych przy ręcznym dźwiganiu i przenoszeniu ciężarów (Dz. U. Nr 22, poz. 89).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od bhp-owca, sporządziłem protokół wyjaśnień poszkodowanego, gdzie z góry założył bhp-owiec że to na pewno komisja nie uzna za wypadek i że mam sobie szykować już swoje uwagi i że uważam że moim zdaniem był to wypadek, tylko że ja nie wiem jakich "DOBRYCH" argumentów użyć! Jak mają brzmieć te uwagi i co dalej mam robić! Proszę o rady!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy byłeś wysyłany przez pracodawcę do specjalistów na konsultacje i ewentualnie jakie są wyniki tych konsultacji.

Mogą być dwie sytuacje:

1. opinia lekarza nie wskazuje na wystąpienie schorzenia samoistnego – choroby kręgosłupa ( przyczyna wewnętrzna)

2. kiedy opinia lekarza wskazuje na wystąpienie choroby samoistnej kręgosłupa

 

Nie znam też okoliczności wypadku, więc trudno tak w ciemno pisać zastrzeżenia do protokołu.

 

Jak chcesz podaj maila, odezwę się do Ciebie i postaram się pomóc, ale będziesz musiał dokładnie opisac co tak naprawdę się stało, jakie czynności wykonywałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...