Jump to content
Forum Odszkodowania

pzu gra na zwłoke zachowuje się dziwnie


Recommended Posts

15lipca2008uległem wypadkowi samochodowemu mój stan zdrowia pogorszył się znacznie na dzień dzisiejszy jestem uznany za inwalidę1grupy całkowicie nie zdolnym do samodzielnej egzystencji.na dzień dzisiejszy odszkodowanie pzu to zaliczka 15000zł nie jest nawet równowartością 1miesiecznego dochodu pzu wymaga coraz nowszych dokumentów obecnie nie zwiazanych nawet ze sprawa a tak wogóle to zaczynam miec watpliwości czy firma prawnicza nie wchodzi z nimi w układy i wogóle wyglada mi to na złodziejsko hoksztaplerski proceder
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli zajmuje się Twoją sprawa firma prawnicza to może być różnie, pamiętaj, że zawsze możesz odebrać im pełnomocnictwo, wszelkiego rodzaju wygórowane kwoty za zerwanie umowy nie są zgodne z prawem. Firma może co najwyżej zażądać zwrotu poniesionych kosztów, ale generalnie powinno to być niewielkie kwoty. do ok 100 zł.

Zgodnie z art 385 pkt 17 kodeksu cywilnego niedozwolonym postanowieniem jest zapis w umowie który nakłada na konsumenta, który nie wykonał zobowiązania lub odstąpił od umowy obowiązek zapłaty rażąco wygórowanej kary umownej lub odstępnego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...