Jump to content
Forum Odszkodowania

Niewłaściwe ustalenie % uszczerbku na zdrowiu?


corax1109
 Share

Recommended Posts

Piętnaście miesięcy temu uległam wypadkowi w pracy. Badanie MRI wykazało oprócz złamania kompresyjnego trzonu Th12, centralnodwuboczną przepuklinę krążka międzykręgowego na poziomie L1-L2, powodującą ograniczenie zachyłków bocznych i mierne zwężenie otworów międzykręgowych, niewielką centralną protruzję krążka na poziomie L5-S1. Na dzień dzisiejszy leczenie zostało zakończone, choć istnieje możliwość konieczności zabiegu mającego na celu usztywnienie odcinka kręgosłupa, na którym wystąpiło złamanie. W związku ze stwierdzoną dyskopatią:do czasu wypadku nie odczuwałam bólu w odcinku lędźwiowym, pojawiły się tuż po wypadku.Lekarz orzekający procentowy uszczerbek na zdrowiu wziął pod uwagę jedynie stan po pourazowym złamaniu kręgosłupa - ustalił 6% trwałego uszczerbku na zdrowiu. Proszę o odpowiedź: Czy lekarz orzecznik powinien uwzględnić równiez dyskopatię, skoro udokumentowane jest, że czasu wypadku nie leczyłam się z tej przypadłości? Czy został ustalony właściwy procent uszczerbku na zdrowiu? Pozostało mi niecałe dwa tygodnie na złożenie odwołania. Dziękuję.
Link to comment
Share on other sites

Powinnaś skontaktować się z jakimś lekarzem orzecznikiem i zapytać. Oczywiście jeżeli wszystkich konsekwencji wypadku nie wzięto pod uwagę to jest to podstawa do wniesienia odwołania:*
Link to comment
Share on other sites

Proszę o pomoc. Gdzie mogę znaleźć lekarza orzecznika, który udzieli mi porady? Bo raczej chyba nie w ZUSie, gdzie stawałam przed komisją; wątpię, czy jakiś lekarz orzecznik będzie chciał podważyć opinię swojego kolegi...Może istnieje jakieś forum, na którym porad udzielają lekarze orzecznicy? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Link to comment
Share on other sites

Prosze o pomoc.

Kilka dni temu po wizycje u lekarza orzecznika dostalem procentowy wskaznik uszczerbku na zdrowiu 7% a ja myslalem ze dostane znacznie wyrzszy. Jest to zwiazane z wypadkiem w pracy i zoperowana przepuklina oraz dlogim pobytem na l4. Do dzis mam dolegliwosci i bole oraz niemoge dzwigac a firma w ktorej pracowalem upadla wiec ciezko jest mi teraz znalesc prace w ktorej nie bede musial dzwigac.

Moje pytanie: Czy mam jakies szanse na zwiekszenie % odszkodowania i czy warto o to zawalczyc a jesli tak to co mam zrobic? bo mam na odwolanie chyba 14 dni.

Pozdrawiam i dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

córka złamała ręke dwa lata temu niebyła nigdzie ubezpieczona . teraz dowiedziałam się że obejmowało ją ubezpieczenie od męża zpracy niewiem czy próbować po takim czasie starać się o odszkodowanie
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...