Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Niewłaściwe ustalenie % uszczerbku na zdrowiu?


corax1109
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piętnaście miesięcy temu uległam wypadkowi w pracy. Badanie MRI wykazało oprócz złamania kompresyjnego trzonu Th12, centralnodwuboczną przepuklinę krążka międzykręgowego na poziomie L1-L2, powodującą ograniczenie zachyłków bocznych i mierne zwężenie otworów międzykręgowych, niewielką centralną protruzję krążka na poziomie L5-S1. Na dzień dzisiejszy leczenie zostało zakończone, choć istnieje możliwość konieczności zabiegu mającego na celu usztywnienie odcinka kręgosłupa, na którym wystąpiło złamanie. W związku ze stwierdzoną dyskopatią:do czasu wypadku nie odczuwałam bólu w odcinku lędźwiowym, pojawiły się tuż po wypadku.Lekarz orzekający procentowy uszczerbek na zdrowiu wziął pod uwagę jedynie stan po pourazowym złamaniu kręgosłupa - ustalił 6% trwałego uszczerbku na zdrowiu. Proszę o odpowiedź: Czy lekarz orzecznik powinien uwzględnić równiez dyskopatię, skoro udokumentowane jest, że czasu wypadku nie leczyłam się z tej przypadłości? Czy został ustalony właściwy procent uszczerbku na zdrowiu? Pozostało mi niecałe dwa tygodnie na złożenie odwołania. Dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinnaś skontaktować się z jakimś lekarzem orzecznikiem i zapytać. Oczywiście jeżeli wszystkich konsekwencji wypadku nie wzięto pod uwagę to jest to podstawa do wniesienia odwołania:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Gdzie mogę znaleźć lekarza orzecznika, który udzieli mi porady? Bo raczej chyba nie w ZUSie, gdzie stawałam przed komisją; wątpię, czy jakiś lekarz orzecznik będzie chciał podważyć opinię swojego kolegi...Może istnieje jakieś forum, na którym porad udzielają lekarze orzecznicy? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc.

Kilka dni temu po wizycje u lekarza orzecznika dostalem procentowy wskaznik uszczerbku na zdrowiu 7% a ja myslalem ze dostane znacznie wyrzszy. Jest to zwiazane z wypadkiem w pracy i zoperowana przepuklina oraz dlogim pobytem na l4. Do dzis mam dolegliwosci i bole oraz niemoge dzwigac a firma w ktorej pracowalem upadla wiec ciezko jest mi teraz znalesc prace w ktorej nie bede musial dzwigac.

Moje pytanie: Czy mam jakies szanse na zwiekszenie % odszkodowania i czy warto o to zawalczyc a jesli tak to co mam zrobic? bo mam na odwolanie chyba 14 dni.

Pozdrawiam i dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

córka złamała ręke dwa lata temu niebyła nigdzie ubezpieczona . teraz dowiedziałam się że obejmowało ją ubezpieczenie od męża zpracy niewiem czy próbować po takim czasie starać się o odszkodowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...