Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Uraz stawu kolanowego a odszkodowanie z ZUS


kasia.rejk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

prowadzę działalność gospodarczą od 1999r-handel obwoźny.We wrześniu 2008r pakując towar skręciłam nogę w kolanie,pojechałam na izbę przyjęć,zrobili prześwietlenie i okład z altacetu!!!.Wyjaśniłam że wychodziłam z busa i zahaczyłam nogą o tylny stopień ale nie przeczytałam w bólu co lekarz napisał a on zinterpretował to jako że z busa komunikacji i napisał że z autobusu.Następnego dnia noga uciekała więc pojechałam w łupkach własnej roboty do innego chirurga który kazał kupić sobie stabilizator.I chodziłam w tym stabilizatorze aż do stycznia a ponieważ nie było poprawy poszłam prywatnie do ortopedy.Okazało się że mam zerwane więzadło krzyżowe,pękniętą poprzecznie łękotkę i przestawioną kość piszczelową w wyproście.Mam zaplanowany zabieg operacyjny rekonstrukcji więzadeł.Ponieważ oprócz ZUS nie jestem nigdzie ubezpieczona mam pytanie czy należy mi się wypłata odszkodowania i jakie warunki powinnam spełnić.W okresie wypadku nie miałam zadłużenia w ZUS.

Bardzo proszę o poradę.

Kasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też do końca nie wiem jak to jest z działalnością gospodarczą, ale możesz mieć problem jeśli lekarz napisał, że wysiadałaś z autobusu komunikacji miejskiej. Bo jak udowodnisz, że to miało miejsce w pracy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...