Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odwołanie od orzecznika


kitka1412
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

w sierpniu 2008 miałam wypadek w pracy rozcięłam prawą dłoń szkłem koło kciuka jak się zaczyna. Ręka była szyta 4 szwy.

 

dziś byłam na komisji lekarskiej i otrzymałam takie zdanie

 

Blizna na dłoni bez dysfunkcji i ręki O,oo%

 

a od Pani doktor usłyszałam : nie mam takiego urazu w tabelcę więc niemam jak panią ocenić. blizna jest ale ręką pani rusza więc dowidzenia.

 

( w pracy wynagrodzenia dostałam 80%) i moje pytanie czy dostane wyrównianie 20% ??

czy ma sens się odwoływac

i czy sa jakieś szanse na jakiś % uszczerbku na zdrowiu.

 

czy nie ma sensu się odwoływać. Bardzo proszę o pomoc gdyż jestem osobą młodą 20 lat i dlatego tez tak mnie lekarka potraktowała że się nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieloodłamowe złamanie kości piętowej z przemieszczeniami, cztery druty Kischnera, 6 tygodni noga niewładna. Tyle karta informacyjna ze szpitala.

Czy mogę otrzymać odszkodowanie będąc na okresowej rencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wypadek w pracy to na L4 przez 30 dni płaci 100% podstawowego wynagrodzenia (bez premii) pracodawca, później ZUS. Skoro dostałaś 80%, to albo nie uznano tego zdarzenia jako wypadek przy pracy, albo nie wiem...

 

Jeśli chodzi o komisję w ZUS - to jeśli nie ma trwałego uszczerbku (4 szwy to raczej nic groźnego) nie ma sensu się odwoływać. Jeśli jednak no wszystko jest ok, to należy kontynuować leczenie, rehabilitacje i odwołanie od decyzji orzecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
gruz wrote:
Jeśli wypadek w pracy to na L4 przez 30 dni płaci 100% podstawowego wynagrodzenia (bez premii) pracodawca, później ZUS. Skoro dostałaś 80%, to albo nie uznano tego zdarzenia jako wypadek przy pracy, albo nie wiem...

Jeśli chodzi o komisję w ZUS - to jeśli nie ma trwałego uszczerbku (4 szwy to raczej nic groźnego) nie ma sensu się odwoływać. Jeśli jednak no wszystko jest ok, to należy kontynuować leczenie, rehabilitacje i odwołanie od decyzji orzecznika.
Jeśli już to 33 dni, a nie 30 dni. Chodzi jedynie, że zasiłek chorobowy należy się z tytułu ubezpieczenia chorobowego, jeżeli niezdolność do pracy trwała bez przerwy co najmniej 30 dni. Ponadto jeśli będzie ów wypadek zakwlaifikowany jako wypadek przy pracy to zasiłek chorobowy przysługuje od pierwszego dnia niezdolności do pracy i ustala go i wypłaca płatnik składek jesli odprowadza przynajmniej 20 pracowników do ubezpieczenia chorobowego, w pozostałych przypadkach ZUS. Zgodnie z art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (tekst. jedn. Dz. U. z 2009 r. Nr 167, poz. 1322 ze zm.) zasiłek chorobowy z ubezpieczenia wypadkowego przysługuje od pierwszego dnia niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową, z zastrzeżeniem ust. 3. Zgodnie z art. 10 przedmiotowej ustawy prawo do zasiłków i świadczenia rehabilitacyjnego z ubezpieczenia wypadkowego ustalają i świadczenie to oraz zasiłki wypłacają: 1) płatnicy składek, jeżeli są zobowiązani do ustalania prawa do zasiłków w razie choroby i macierzyństwa i ich wypłaty; 2) Zakład – w pozostałych przypadkach. Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawa z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (tekst. jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 77, poz. 512 ze zm.) prawo do zasiłków określonych w ustawie i ich wysokość ustalają oraz zasiłki te wypłacają: 1) płatnicy składek na ubezpieczenie chorobowe, którzy zgłaszają do ubezpieczenia chorobowego powyżej 20 ubezpieczonych, w pozstałych przypadkach ZUS. Oczywiście pracodawca następnie rozlicza się z ZUS, gdyż zasiłki chorobowe wypłacane są z funduszy ZUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...