Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

PISMO do ubezpieczyciela


dorotha_dom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam sporzadzic pismo w ktorym mam zaproponowac kwote odszkodowania ktora mnie usatysfakcjonuje. Rozumiem ze mam tam zamiescic koszty jakie ponioslam w skutek wypadku - koszty leczenia, opieki, utraconych zarobkow + zadoscuczynienie.

Niestety nie mam pojecia jak to napisac... Sa jakies ogolne wzory?

 

Po druzgie powinnam tez zlozyc stosowne oswiadczenia ze po wypadku opiekowali sie mna

np moi dziadkowie i tez to w jakis sposob srednio wyliczyc.

 

Czy ktos z Panstwa wie jak to napisac?

 

pzdr,

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie poniesionych kosztów wyliczenia powinnaś opierać na podstawie posiadanych faktur, rachunków. Przedstaw zaświadczenie od pracodawcy o utraconych zarobkach (wynagrodzenie + premie + prowizje). Jeśli dojeżdżasz na zabiegi transportem publicznym przedstaw bilet, jeśli samochodem-należy wyliczyć ilość km * cena paliwa* średnie spalanie samochodu. Zadośćuczynienie powinno rekompensować doznany ból i cierpienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból i cierpienie wynikają bezpośrednio z doznanych obrażeń i na tej podstawie można szacunkowo ocenić o ile można wystąpić. Do tego należy "dorzucić" zadośćuczynienie za konieczność zmiany stylu życia, wyrzeczeń np uprawiania ulubionych zajęć, sportów oraz obrażenia psychiczne np. lęki przed jazdą samochodem, koszmary nocne. itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadek samochodowy. auto uderzylo w drzewo.

Jedna ofiara smiertelna, ja jakims cudem przezylam.

Wylew, stluczenie i obrzek mozgu, polamane zebra etc

czesciowy paraliz i uszkodzenie nerwu wzrokowego juz sie wycofaly

zostaly duze blizny, ale na zebrach i plecach, bole i zawroty glowy

ogolne zmeczenie - wysiedziec 8h w pracy jest naprawde ciezko

oczywiscie lek przed jazda samochodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...