Jump to content
Forum Odszkodowania

wypłata odszkodowania-kto powinien?


Recommended Posts

Witam,

ok. miesiąca temu moje mieszkanie zostało zalane przez awarię kanalizacji. Szkoda została zgłoszona do administracji (to mieszkanie komunalne), protokół zalania spisano. Po tygodniu przyszedł rzeczoznawca z ramienia ubezpieczenia administracji, wycenił szkodę na ok. 4700. Pomijając fakt, tej dosyć śmiesznej wyceny, ubezpieczyciel administracji wypłacił mi 900 zł, gdyż z umowy pomiędzy nim, a ubezpieczycielem wynika, iż taki jest limit szkody zalania oraz stwierdził, że pozostała część kwoty powinna być wypłacona przez administrację, która przyznała się do spowodowania szkody, na mocy ogólnych warunków ubezpieczenia OC z 17.09.2008 r.

Niestety, administracja nie kwapi się do wypłacenia sumy, zganiając to na ubezpieczyciela. Próbowałam zgłosić się do kancelarii zajmującej się odzyskiwanie odszkodowań, lecz usłyszałam, ze to zbyt mała kwota, by ktoś zawracał sobie tym głowę, zwłaszcza że same koszty sądowe mogą pożreć całą kwotę. Nie zarabiam tyle, by pozwolić sobie na remont z własnej kieszeni, szkoda ciągle rośnie, bakterie mnożą, a ja już jestem bezsilna i zmęczona. Istnieje jakaś szansa uzyskania pozostałej części kwoty?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...