Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zmiażdżone 2 nadgarstki na chodniku :(


Zatroskany_o_mame
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę zoriętowanych ludzi w temacie o porade co robic.

Otóż , pare dni temu moja mama biegnąc do autobusu, potkneła się o wystajacą płytke chodnikową. W wyniku tego , zmiażdżyła sobie obydwa nadgarstki, któe były skaładane operacyjnie i teraz bedą w gipsie około 8-10 tyg. i to w dodatku na wyciagu :(

Chciałbym dla mamy wywalczyc odszkodowanie, żeby miałz jakieś zabezpieczenie finansowe, gdyż jak lekaż powiedział , już pracowac nie bedzie mogła (53 lata)

Wydaje mi się , że włascicielm chodnika jest urząd miasta

NA miejsce wypadku była wzywana karetka pogotowia.

Pomóżcie , co robic , jakie są szanse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszoplanowo należy ustalić podmiot odpowiedzialny za chodnik i skierowaćdo niego roszczenie. Była na miejscu Policja? Jeśli nie konieczny będzie raport z pogotowia oraz cala dokumentacja medyczna. Można spróbować wystąpić o rentę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejsce wypadku została wezwana karetka pogotowia, przez osobe mi nie znaną(jakiś przedni ).Policji nie było.

Załóżmy dwa rozwiazania:

1) odpowiedzialnym za stan tech. tegoż chodnika była osoba prywatna, to o jaką sume mogę wnioskowac?

2) odp. za chodnik było miasto,lub firma jej podlegajaca, jaka suma wchodzi w gre?

jak mam ustalic , kto był za to odp. jakie pierwsze kroki w tej sprawie byś poczynił.

Iśc z tym najpierw na policje? sam nie wiem

 

Takie sprawy są łatwe do wywalczenia , czy mam sie juz nastawiac na kilku letnie bieganie po sądach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...