Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek samochodowy.szkoda osobista


iwonnaw1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19.03.2009 miałam wypadek samochodowy. jako pasazerka tax Uderzył w nas TIR karetka zabrała mnie do szpital gdzie byłam 5 dni , stwierdzono złamanie trzonu kręgu Th5 /S22.0/ oraz stluczenie głowu i klatki piersiowej założono gorset Jevett /usztywniający głowe i cały kręgosłup.Mam go nosić 6 m-cy. Mimo że na miejscu zdarzenia była policja to nienapisali że była ranna osoba.Kiedy po 2 m-cach przedzwoniłam na Komende Policji nic nie wiedzieli o osobie poszkodowanej. Dopiero po moim telefonie sprawa się ruszyła, badał mnie biegły,

pojechałam na komisariat składać zeznania inni też będą wzywani . Czy to poszkodowany ma zawiadamiać policję o swoich ranach ?

Bardzo proszę o pomoc we jaki sposób mogę dochodzić zadośćuczunienia i odszkodowania.

Przepraszam za pismo ale trudno mi pisac w gorsecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sekcja Ruchu Drogowego KM Policji posiada informacje sprawcy wypadku. Proponuję zwrócić się na piśmie do Policji o przesłanie informacji na okoliczność zakończenia postępowania w sprawie z udziałem "taxi" i samochodu ciężarowego mki ........ nr rej....

którego kierowcą był Pan..................

Ponieważ Policja będzie chciała wiedzieć, po co potrzebna informacja, w uzasadnieniu proszę napisać,że zamierza Pani dochodzić odszkodowania z OC sprawcy zdarzenia z OC.

Po otrzymaniu pisma z Policji trzeba będzie wezwać sprawcę do naprawienia szkody w związku z zaistniałym wypadkiem.

 

powodzenia pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrok SN z dnia 12.09.2002 r., IV CKN 1266/00, LEX nr 80272

Określenie wysokości zadośćuczynienia za doznaną krzywdę w razie uszkodzenia ciała powinno się opierać na obiektywnych i sprawdzalnych kryteriach, kierować się jego celami i charakterem, przy uwzględnieniu jednak indywidualnej sytuacji stron. Istotnym elementem indywidualizującym jest wiek poszkodowanego. Intensywność cierpień z powodu kalectwa jest większa u człowieka młodego, skazanego na rezygnację z radości życia, jaką daje zdrowie, możność pracy i osobistego rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

".Kiedy po 2 m-cach przedzwoniłam na Komende M Policji nic nie wiedzieli o osobie poszkodowanej. Dopiero po moim telefonie sprawa się ruszyła, badał mnie biegły....."

 

Właśnie w Sekcji Ruchu Drogowego nie wiedzieli że ktoś był ranny.

 

Teraz Komisariat prowadzi tą sprawę będzie przesłuchiwał uczestników tego wypadku (kiedy TIR uderzył w tył TAX posunął nas do przodu i uderzyliśmy w samochód który był przed nami a on w następny - w zderzeniu uczestniczyło 4 pojazdy-) świadków oraz policjantów

i dopiero ruszy sprawa

 

Jestem emerytką mam 58 lat i jest nieprawdą że tylko intensywność cierpień z powodu kalectwa jest większa u młodych ludzi starsi też cierpią może i bardziej z tego powodu.

 

Na 6 miesięcy wszystko zamknęło się przede mną Boję się jechać samochodem(jako pasażer0 muszę dużo leżeć cała radość życia zniknęła na długi czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczyłem Pani Wyrok SN, co nie oznacza,że nie dostrzegam cierpień psychicznych i fizycznych.

Proszę pamiętać,że jak Policja zakoćzy sprawę do tej sprawy karnej można podlączyć powództwo cywilne.

 

pozdrawiam życząc zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miesiąc temu miałem wypadek samochodowy którego sam byłem sprawcą, z niewiadomych przyczyn zjechałem na lewy pas i udeżyłem w drzewo. Na miejsce została wezwana Policja i Pogotowie. Zostałem przewieziony do szpitala gdzie stwierdzono liczne razy szarpane oraz złamanie żuchwy. Spędziłem w szpitalu 8 dni, założono mi szyny oraz przeprowadzono osteosyntezę żuchwy. Teraz pytanie, czy należy mi się jakieś odszkodowanie jeśli jestem uczniem? W szpitalu żądano odemnie ubezpieczenia rodziców a nie mojego bo podobno członkowie rodziny też są ubezpieczeni. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do p. Kamil 277

Nie sądzę, aby było jakiekolwiek odszkodowanie dla poszkodowanego, przed zakończeniem postepownia wyjasniającego okoliczności i przyczyny tego zdarenia; prowadzonego przez Wydz. Ruchu Drogowego, albowiem jak Pan sam przyznaje z niewiadomych przyczyn pojazd, którym Pan jechał i kierował zjechał nagle na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.Cierpliwości .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj mialam telefon od ubezpieczyciela sprawcy czyli z WARTY proponują mi tylko 7000 zł całego odszkodowania.

Czy z OC sprawcy dostaje się tylko zadośćuczynienie a nie dodatkowo jeszcze odszkodowanie ??

Czekam na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwonnaw1 wrote:
Czy to prawda że z PZU jak jest się po wypadku i leżało w szpitalu to można dostać pieniądze za leżenie w szpitalu ??
Już wiem ale mnie nie dotyczy
To zależy jaki jest zapis w OWU. Proszę przeczytać swoją polise i ogólne warunki ubezpieczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy lekarzem orzecznikiem moze być w 2 TU jeden lekarz ?

Byłam na wstępnej komisji z TU sprawcy i na komisji z TU kierowcy TAXI tego samego dnia prawie o tej samej godzinie i u tego samego lekarza.

 

TU sprawcy i kierowcy TAXI są różne.

 

Za złamanie trzonu kręgu Th5 /S22.0/ stwierdzono 5% moim zdaniem jest to niski %.

 

 

Czy z OC sprawcy można dostać tylko zadośćuczynienoie ??

 

Czekam na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Dzisiaj otrzymałam powiadomienie z sądu zawiadomienie iż wydanie wyroku skazującego bez rozprawy odbędzie się.

Prokurator po uzgodnieniu skazał kierowcę - sprawcę wypadku na 3 m-ce aresztu w zawieszeniu na 2 lata

 

proszę o pomoc co mam teraz robić - chodzi mi o odszkodowanie od sprawcy wypadku

Czy mam zakładać sprawę cywilną ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dwa miesiące temu miałam wypadek samochodowy, pod koła samochodu wbiegł mi zając. Ja chcąc go (NIE POLECAM!!!!) ominąć zjechałam na pobocze i uderzyłam w stertę pustaków. Na miejsce została wezwana Policja i Pogotowie. Zostałam przetransportowana helikopterem do szpitala. Na miejscu stwierdzono złamanie kręgosłupa L1 i inne stłuczenia płuc i żeber. Pytanie, czy należy mi się jakieś odszkodowanie ? Nie miałam opcji NW w polisie samochodu. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...