Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Przedawnienie


Rekomendowane odpowiedzi

PZU domaga się od mojej córki pieniędzy które wypłaciło kierowcy samochodu który ucierpiał w wypwdku.Córka przyznała sie do winy.Wypadek miał miejsce w sierpniu 20007 roku.Mandat zapłaciła w grudniu 2008 roku po zasądzeniu jej kwoty przez sąd grodzki.Ki

Kiedy jej sprawa ulegnie przedawnienu?Na czym to przedawnienie polega?Czy PZU nie będzie mogło się domagać zwrotu pieniedzy od córki po przedawnieniu sprawy?

Ona nie ma dochodów jest na naszym utrzymaniu i przez conajmiej 3 lata będzie sie jeszcze uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PZU domaga się zwrotu odszkodowania to o przedawnieniu nie ma mowy, sprawa jest w toku. Inna sprawa to przyczyna tych roszczeń - prosze określić dlaczego PZU się tego zwrotu domaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córka kierowała skuterem.Za trzy dni kończyła 18 lat, i mówią ze kierowała skuterem nie posiadając uprawnień,Skuter miał ubespieczenie OC.Należał do mojej siostry.To tylko różnica 3 dni.Jak to jest z tym uprawnieniem do kierowania?Miała tylko kartę rowerową.Słyszałam że do osiemnastu lat musi mieć kartę motorowerową a po skończeniu 18 lat już nic nie musi mieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli córka nie miała skończonych 18 lat. to w owym czasie powinna mieć kartę motorowerową aby zgodnie z prawem prowadzić motorowwer (ten skuter też jest motorowerem). Niestety, te 3 dni są tu decydujące. Obawiam się, że trudno będzie uniknąć zwrotu odszkodowania. Jeżeli mogę coś doradzić, to raczej unikać spraw sądowych, pism oficjalnych itp. a próbować sprawe załatwić na "miękko", może są jakieś argumenty związane z zasadą słuszności. Zasada słuszności mówi o możliwości wypłaty odszkodowania ( a myślę, że i ew. zaniechania regresu) w przypadku gdy przemawiają za tym względy współżycia społecznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...