Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek motocyklisty z samochodem


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam do was pytanie dwa dni temu mialem wypadek a mianowicie przed skretem w lewo wlaczylem kierunek i zasygnalizowalem skret oraz spojrzalem w lusterko i nikogo nie widzialem poczym wykonujac manewr i bedac juz na drugim pasie uderzyl we mnie motocyklista przekraczajac podwojna ciagla oraz przekroczeniu predkosci skasowal mi lewa strone pojazdu z przodu po czym wyrzucilo go na okolo 60 metrow od miejsca uderzenia nie probowal hamowac tylko mnie ominac ale sie nie udalo kto jest winny temu zdarzuniu ja czy motocyklista ten czlowiek poniosl obrazenia ciala w postaci zlamanej nogi gdzie spedzil kilka godzin w szpitalu po czym wyszedl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policja prowadzi caly czas dochodzenie ale na miejscu zdarzenia policja powiedziala ze to wina motocyklisty ale czytalem duzo na forach i przewaznie winni sa kierowcy samochodow niewazne czy motocyklista jechalby 200 km/h czy 40 km/h nierozumiem tego a po drugie podobno ludzie czekaja bardzo dlugo na wyrok a mi jest samochod potrzebny a nie moge go nawet dotknac bez zakonczenia sprawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że prawdopodobna wina motocyklisty. Jeśli chodzi o samochód, to warto ustalić gdzie motocyklista jest ubezpieczony i już zgłosić szkodę. Muszą dokonać wyceny wartości szkody i będzie mógł Pan już coś robić z samochodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym cala rzecz ze policja zabronila mi naprawiac samochodu do czasu zakonczenia sprawy poprostu musze czekac az bedzie wyrok a pozatym ile mniej wiecej czeka sie na wyrok moze ktos juz mial podobna sytuacje dzieki za porady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy policja zatrzymała ci auto?

idz na policję i poproś o notatkę z miejsca wypadku oraz numer polisy oc motocyklisty i zgłoś szkodę

Ubezpieczalnia wyśle do ciebie rzeczoznawce który wyceni szkodę

Policja na miejscu wypadku robi zdjęcia,pomiary ,notatki i nie rozumiem dlaczego nie możesz starać się o odszkodowanie i naprawę swojego auta.

po co im twój samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer polisy juz mam w dzien wypadku brat poszkodowanego dal mi go policja nie zabrala mi samochodu poniewarz ogledziny byly na miejscu zdarzenia a samochodu nie moge ruszac ze wzglegu na to ze to byl wypadek a nie kolizja a jak to jest wypadek to sprawa trafia do sadu i dopiero po jej wyjasnieniu jezeli zostane uniewinniony to przysluguje mi odszkodowanie z polisy motocyklisty jak bede winny to wtedy musze robic auto za swoje pieniadze ja tez tego nie rozumiem ale tak pisza tez na innych forach wiec jestem w kropce ale niedawno dzwonili do mnie z policji i chca ze mna rozmawiac jutro jak bede cos wiedzial wiecej dam znac bo w tym momecie nie wiem co mam robic i jaka jest prawda czy moge sie starac o odszkodowanie czy nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porady dzisiaj dzwonilem na policje i sprawa zostala umozona a pan inspektor powiedzial ze mam dzwonic do ubezpieczyciela i pociagnac odszkodowanie z oc motocyklisty wiec mysle ze sprawa jest zamknieta dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emski111 wrote:
dzieki za porady dzisiaj dzwonilem na policje i sprawa zostala umozona a pan inspektor powiedzial ze mam dzwonic do ubezpieczyciela i pociagnac odszkodowanie z oc motocyklisty wiec mysle ze sprawa jest zamknieta dzieki
Jeśli sprawa została umorzona z uwagi na brak winnego to ściągnięcie odszkodowania nie będzie takie łatwe, bo ubezpieczyciel będzie kombinował, żeby nie płacić.
Ustal, czy przeciwko motocykliście nie skierowano wniosku o ukarania i jeśli tak to trzeba zdobyć dokumenty potwierdzające ten fakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...