Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kolejny wypadek


Wesley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

24 maja br mialem kolejny wypadek samochodowy ( wstrzas mozgu, stłuczenie płuc ). Był to wypadek z mojej winy ( jechałem sam ) nad ranem - straciłem kontrole nad pojazdem na autostradzie, uderzylem w obudowe na drodze. Jestem w tej chwili - po 10 dniowym pobycie w szpitalu w Gdańsku,po tym pobycie - taksówka wrocilem do domu. Teraz jestem w domu powoli wracam do zdrowia, ale chcialbym juz przygotowac sie do wnioskow odszkodowawczych. Prosze o porade - od czego zaczac ?

Podlegam ubezpieczeniom:

1) NWW samochodu ( MTU)

2) umowa zlecenie - ubezpieczenie w drodze do pracy

3) ubezpieczenie grupowe PZU - standart

4) 4lifedirect - pobyt w szpitalu

 

Bede wdzieczny za jakies wskazowki, plan --> gdzie, jak o co zaczac walczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski o świadczenia odszkodowawcze należy zgłosić bezpośrednio do Ubezpieczyciela (pisemnie, telefonicznie). Należy załączyć dokumentację medyczną.

Przy świadczeniu NNW komunikacyjnym oraz grupowym w PZU wypłata świadczenia nastąpi w oparciu o sumę ubezpieczenia x trwały uszczerbek na zdrowiu.

 

Jeśli wypadek był wypadkiem w drodze do pracy to proszę zgłosić to pracodawcy, aby wszczął odpowiednie postępowanie ustalające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wypadku przy pracy bez znaczenia jest czy to wypadek komunikacyjny, czy przewrócenie się, liczy się związek z wykonywaniem pracy.

 

Jeśli jest Pan zawodowym kierowcą pracującym na umowę zlecenia będzie Panu należało się odszkodowanie za wypadek przy pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...