Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie z link4 z ubezpieczyciela sprawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zanim zdecydowałam się napisać przejrzałam kilkanaście postów na forum, aby znaleźć podobny temat i odpowiedz, ale niestety...:(

 

Moi kochani poinformowani w tematach miałam kolizje nie z mojej winy świadkiem była policja, która wine orzekła na panienkę z drugiego auta niestety w link4 ma ubezp. to juz się doczytałam, że gorzej to chyba być nie mogło.

No i co dziś zadzwoniła pani z link4 i powiedziała, że będzie szkoda całkowita nie podała mi żadnych sum powiedziała, że mam sie dowiadywać się za jakieś 5 dni

Ale kurde co z tym faktem zrobić, auto mam no skasowane skrzynia biegów, chłodnica, blacha na nadkolu, blacha górna znaczy klapa, cały zderzak lewa lampa halogeny oba z moich obliczeń i allegro używane części no z 1,5 tys. nie mniej, auto daewoo nexia z 95' a no i zabrali dowód rejstr. wiem ze po naprawie musze zrobić przegląd, ale na czyj koszt wogole ten przegląd sie robi?

Dodam jeszcze ze jak był rzeczoznawca to nie podpisałam mu dokumentów, jaka formę rozliczenia z ubezpieczenia chce, bo powiedział ze jak nie umiem sie zdecydować to mogę to później załatwić

A ja bym chciała to auto naprawić na koszt sprawcy z jego ubezp. mam gdzieś ich kasę czy jest taka szansa, bo słyszałam ze mogę to zrobić pod warunkiem ze zmieszczę sie w kwocie podanej przez nich, ale slyszalam tez ze oddaje auto do dealera oni robią a ubezp. płaci i nie ważne ile wyjdzie, bo wiadomo mechanik lepiej oceni szkody nawet niż rzeczoznawca, który nie weźmie auta na wyciąg i nie sprawdzi, co i jak dokładnie poszło.

 

Czy możecie mi poradzić, co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, a ile warte jest to autko tak szczerze? Kolo 2 tysiecy mniej wiecej?

Jak dobrze slyszales mozesz naprawic auto do jego wartosci, co pewnie bedzie bardzo ciezko.

Do ASO tez mozesz oddac, ale tam to sie na pewno nie zmiescisz.

Raczej nie uciekniesz od szkody calkowitej, chyba, ze znajdziesz serwis, ktory Ci naprwi autko baaardzo tanio.

Nie ma takiej opcji, ze oddajesz do dealera (raczej ASO:P) i naprawiaja za ie wazne ile, tak dobrze nie ma - mozesz naprawiac do wartosci pojazdu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto było kupione 3 lata temu za 7 tysiecy f-re mam zaniżona na 4 z kawałkiem, ile jest warte teraz nie mam zielonego pojecia przeglądałam strony to mój rocznik jest różnie ceniony od 2 do 8 tys. nawet cene widziałam.

Moge sama z siebie przy aucie sprawnym/calym liczyc z 5/6 pewnie bo przebieg jest naprawde bardzo mały weszłam na 90 tys przebiegu dopiero a jestem drugim wlascicielem.

 

Czyli co szukać warsztatu który naprawi mi auto w kwocie z ubezp.

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale podadza mi kwote z ubezp na szkode całkowita oraz kwote za jaką naprawe moge robic czy to bedzie ta sama kwota ? nie wiesz??

 

Jutro dzwonie do ubezp. zobacze co powiedzą obym nie poszła z torbami ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał"bochenek" możesz naprawić swoją nexię do wartości pojazdu. Link 4 wyliczy tą wartość wg np. Eurotaxu (taki system ekspercki). jeżeli nie masz w swojej nexii dodatkowego wyposażenia (np. klimatyzacji), to ta wartość będzie ok lub prawie ok.

Jeżeli np. wyliczą, że wartość pojazdu sprzed kolizji wynosi 3 tys. to tylko do tej kwoty masz możliwość naprawy na rachunki.

Inne wyjście to zgodzić się na szkodę całkowitą i sprzedać pozostałość (wrak) na wolnym rynku. Ale uwaga, jeżeli nie będziesz mogła uzyskać za wrak co mnajmniej kwoty podanej przez Link 4, to zwróć się do nich w celu uzgodnienia dalszego postępowania z wrakiem. Przy samodzielnej sprzedaży za niższą kwotę mogą robić potem problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajnie by było gdyby pomogli mi w sprzedaży pozostałości z auta , niestety tego nie robią dowiadywałam się juz kilkakrotnie u nich o taka rzecz. Twierdza że wypłacają odszkodowanie całkowite a wraku nie zabierają i weź tu z nimi rozmawiaj.

 

W ogóle dziś mija 20-ty dzień i co śmiech na sali znowu albo robią z ludzi debili i grają na zwłokę albo są tak niezorganizowani i maja pierdolnik w dokumentacji.

Od zeszłego tygodnia dowiaduje się co dalej czy jest orzeczenie i potwierdzenie że wypłaca mi kasę. Migają się cały czas że nie mieli najpierw potwierdzenia od sprawcy dobra tu bym się zgodziła bo babka z którą się "stuknęłam" jakaś nie halo cwaniara , potem ze nie maja potwierdzenia z Policji ze że komo wysłali zapytanie i czekają w pewnym momencie nie wytrzymałam i kolesia zapytałam jaki maja problem bo mój ubezpieczyciel potrafił załatwić potwierdzenie notatki w dwa dni ... na to usłyszałam odpowiedz ze oni są LINK4 a juz miałam na końcu języka powiedzieć ze są najbardziej uj... :x ubezpieczeniem ale ok poczekam 30 dni to 30 dni

Dziś pięknego 20-tego dnia dowiaduje się od w miarę kompetentnej osoby że brakuje im najzwyklejszej notatki policyjnej z m-ca zdarzenia no rzesz kur... :x po raz enty mowie ze notatkę dostali ode mnie ze wziął kopie rzeczoznawca i ze mogę im ten dokument w kilka min wysłać na maila bo mam skany dokumentów wszystkich co się okazało notatka faktycznie jest oooo cud nad Wisłą się stał notatkę maja przekażą do likwidatora mogę dziś zadzwonić jeszcze raz na koniec dnia huraaaaa!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...