Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zaniżona wartość auta


kasiarzyna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kilka dni temu miałam kolizję drogową (nie z mojej winy). Sprawca wypadku ubezpieczony był w TUW. Rzeczoznawca wycenił moje auto przed kolizja na 4400 a po kolizji na 1000, do wypłaty 3400 - czyli szkoda całkowita. Mój mechanik zobaczył auto i stwierdził, że za 3400 nie ma szansy tego wyremontować. Czy mogę zakwestionować wycenę wartości auta przed kolizją? Na gratce i otomoto cena takich aut jest zdecydowanie wyższa, ale wiem, ze likwidatorzy patrzą na eurotax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na aukcjach podawana jest cena wyjściowa a nie handlowa, więc stąd różnica.

 

Poproś TU o pełne wyliczenie szkody całkowitej i sprawdź czy nie popełniono błędu - czy przyjęto właściwy przebieg, czy wszystkie korekty na plus i minus są poprawne, czy przyjęli właściwy model.

Jeśli wszystko jest ok, to nie ma podstawy do kwestionowania wartości rynkowej - jeśli są to pisz odwołanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzupelniajac wypowiedz gruz, na tym wlasnie polega ekonomiczna nieoplacalnosc naprawy, ze samochodu sie nei da naprawic. Oczywiscie w kosztach do jego wartosci, bo w ogole to da sie naprawic:)))). Jesli znajdziesz serwis, ktory zmiesci sie z kwota naprawy w tej kwocie 4400, to sobie naprawisz auto, jesli nie, to nie zmusisz ubezpieczalni do naprawy. No chyba, ze jak pisze gruz w ich wycenie znajdziesz jakies bledy i to podniesie wartosc auta (niestety za tym tez moze isc wartosc pozostalosci:( )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...