Jump to content
Forum Odszkodowania

Zaniżona wartość auta


kasiarzyna
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

kilka dni temu miałam kolizję drogową (nie z mojej winy). Sprawca wypadku ubezpieczony był w TUW. Rzeczoznawca wycenił moje auto przed kolizja na 4400 a po kolizji na 1000, do wypłaty 3400 - czyli szkoda całkowita. Mój mechanik zobaczył auto i stwierdził, że za 3400 nie ma szansy tego wyremontować. Czy mogę zakwestionować wycenę wartości auta przed kolizją? Na gratce i otomoto cena takich aut jest zdecydowanie wyższa, ale wiem, ze likwidatorzy patrzą na eurotax.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

na aukcjach podawana jest cena wyjściowa a nie handlowa, więc stąd różnica.

 

Poproś TU o pełne wyliczenie szkody całkowitej i sprawdź czy nie popełniono błędu - czy przyjęto właściwy przebieg, czy wszystkie korekty na plus i minus są poprawne, czy przyjęli właściwy model.

Jeśli wszystko jest ok, to nie ma podstawy do kwestionowania wartości rynkowej - jeśli są to pisz odwołanie.

Link to comment
Share on other sites

uzupelniajac wypowiedz gruz, na tym wlasnie polega ekonomiczna nieoplacalnosc naprawy, ze samochodu sie nei da naprawic. Oczywiscie w kosztach do jego wartosci, bo w ogole to da sie naprawic:)))). Jesli znajdziesz serwis, ktory zmiesci sie z kwota naprawy w tej kwocie 4400, to sobie naprawisz auto, jesli nie, to nie zmusisz ubezpieczalni do naprawy. No chyba, ze jak pisze gruz w ich wycenie znajdziesz jakies bledy i to podniesie wartosc auta (niestety za tym tez moze isc wartosc pozostalosci:( )
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...