Jump to content
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie z AC gdy podczas jazdy otworzy się maska


misiek_200
 Share

Recommended Posts

Witam,

poproszą o fachową poradę (najlepiej podpartą art. prawa lub orzecznictwem sądowym), czy przysługuje mi odszkodwanie z Auto-casco jeśli w trakcie jazdy (nie z mojej winy, ani nie z powodu dziury w jezdni) otwarła się maska mojego samochodu uszkadzając go.

Link to comment
Share on other sites

za szkodnik`iem dodam, że maska ma dodatkowe zabezpieczenie, które uniemożliwia otwarcie się jej podczas jazdy, nawet gdy pociągniesz za uchwyt.

 

Więc opcje są dwie: nie była zamknięta - wina użytkownika, bo nie sprawdził pojazdy przed jazdą (obowiązek zgodnie z kodeksem drogowym), lub miała niesprawne elementy mocujące (wina użytkownika, bądź zły stan pojazdu).

Tak więc na odszkodowanie raczej nie licz - chociaż, to zależy od OWU.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...