Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

WYPADEK- sPRAWCA z IR


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzis a w zasadzie wczoraj na obszarzez zabudowanym przy skręcie w lewo włączyłem kierunek i poczekalem zeby przepuscic auto z przeciwka, wówczas zza zakrętu wyjechał pojazd z prędkoscią ok 100 km/h zkierowcą z sadowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych i na podwojnej ciągłej zamierzał mnie wyprzedzić, ale nie zdązył i przed czołuwką ratował się wjerzdzając mi w tył auta - bez sladów hamowania, oczywiscie uszkodził tez pojaz z przeciwka.

Niezwłocznie zawiadomilem policję, która orzekła jego winę, przyjął mandat i dostałem notatkę o zdarzeniu. zawiadomiłem tez pogotowie - przez policjanta- gdyż zle sie poczułem bo w sumie przelecielismy autem w powietrzu ok 15 m. potem zadzwonilem do aso renault i scholowałem auto na parking aso.

tego samego dnia tj wczoraj zadzwonilem na assistance interrisk (tez jestem tam ubezpieczony) ale mnie olali podajac inny numer tel i kaząc dzwonic jutro. zadzwonie

teraz mam kilka pytań:

- ze wstępnych oględzin auta (VOLVO S60 2.4 MOVE 2005r. /MY 2006) do wymiany są lewy tył: felga, opona,zderzak z systemem parktronic, wachacz , lampa zespolona cała, akumulator, skrzynka rozdzeilnikowa z biezpiecznikami , amortyzator, spręzyna, wachacz, stabilizator, wozek tylnego zawieszenia, wydech z filtrem FAP, błotnik zespolony z bokim nadwozia) , tylne drzwi i próg -mimo że wizualnie nie wyglada to zle to jest problem bo jestem fanem volvo i wiem ze nie ma zamienników na te czesci i wartosc naprawy moze przekroczyć wartosć auta - pobieznie ocenilismy wartosć czesci na ok 25.000 pln, wartosc rynkowa pojadu to ok. 50-60 tys PLN, a ubezpieczeniowa 41.700

 

1. czy rozliczac bezgotówkowo tzn aso renault zaproponowalo naprawe

2. czy czekac na wycenę i przyjąc szkodę całkowitą

3. jak to naprawic skoro nie ma zamienników a wycena bedzie zaniżona, czy przelewjac wierzytelność na ASO w przypadku róznicy kosztorysu z fakturą aso ja pokrywam róznuice?

 

nie mam zamiaru nic na tym zarobic, zeby było jasne,

 

P.S sprawcą jest osoba która rozbiła juz kilka samochodów, i gdybym nie zaczekał tylko szybko skręcał w lewo to juz bym nie zył, mam zamiar pozwać tego człowieka o odszkodowanie na drodze cywilnej - z jakiego artykułu

 

P.S 4h po wypadku widziałem sprawcę za kierownicą- zrobiłem mu zdjęcie i zadzwoniłem na policję - bez efektu- jak nie dopóscic do sytuacji kiedy ten człowiek kogoś zabije???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1. Najlepsze rozwiązanie.

AD2. Jeżeli napisałeś,że wartość wedle TU to 41.700 a części to 25.000 to nawet jakby to podciągnąć nie wychodzi aby szkoda była całkowita, zwłasza, że likwidujesz to z OC ?

AD.3. W przypadku upoważnienia na serwis, to oni przedstawią kosztorys naprawy. Jeżeli zostanie zatwierdzony to nie będzie trzeba nic dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóżmy sytuację ze koszt naprawy w aso 25.000PLN- wedle oryginalnych części bez naciągania , kosztorys rzeczoznawcy 10 tys. i nie zatwierdzają kosztorysu aso- kto wówczas pokryje różnice???

 

i jeszcze jedno naprawę prawdopodobnie zdobi aso renault, który ma naprawy pokolizyjne i obsługuje interrisk, nie zrobi DRYWA ADV - diler volvo u którego auto było serwisowane bo nie obsługuje IR i jak najbardziej zrobią ale to ja płace - czy brak naprawy w aso danej marki cos zmienia

 

i jeszcze jedno czy moge rozpocząć naprawę już od poniedziałku nie czekając na wycenę rzeczoznawcy?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety możliwe jest, że IR nie będzie chciało uznać stawel za rbg wlaściwych dla ASO, ponieważ nie jest to auto tej marki, którą obsługuje stacja wykonująca naprawę. Mogą uznać stawki właściwe dla warsztatu I kategorii czyli nieco niższe niż dla ASO a resztę będziesz musiał dopłacić. W sądzie zapewne sprawa jest do wygrania ale czy masz na to ochotę?

Z autem możesz robić co Ci się podoba - możesz oczywiście naprawiać, jeżeli wszystkie uszkodzenia zostały opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj poczekaj,

 

Nie rozumiem tutaj Twojego sformułowania - "(...) bo nie obsługuje IR"...???

Co oni mają obsługiwać, przecież w tym przypadku, w przypadku gdzie szkoda likwidowana jest z OC sprawcy to Ty sobie wybierasz miejsce naprawy auta.

Wybór innego ASO jest kiepskim rozwiązaniem...Tak jak napisał kolega powyżej, kosztorys może być w dużym stopniu zweryfikowany i to do Ciebie będzie należało pokrycie różnicy.

Po drugie czy technologia naprawy będzie podobna do naprawy jak w VOLVO ? Tego nie wiesz...

Wstaw samochód do VOLVO i niech oni się już martwią....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(...) bo nie obsługuje IR"...???

tzn. konsultant DRYWA w rozmowie telefonicznej stwierdził, że nie podejmują się napraw bezgotówkowych aut jeżeli OC sprawcy jest w innym towarzystwie niż PZU i Allianz, oczywiście dokonają naprawy ale faktura VAT wystawiona zostanie na mnie i ja muszę ją zapłacić

 

i bądź tu mądry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już nie na temat, ale z Gdańska do Bydgoszczy jedziesz jedną z nielicznych autostrad, niestety nie całą drogę, ale jak dobrze przyciśniesz to dojedzisz w godzinę, do Olsztyna 2,5 mogą nie wystarczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi Kolego

ta cała pisanina jest po to aby od osób mających większe doświadczenie uzyskać optymalną odpowiedź co należy w tej sytuacji zrobić mając na uwadze to że nie stać mnie na zapłacenie z własnej kieszeni za remont tego auta i biorąc pod uwagę specyfikę TU wyeliminować błędy poprzedników, które uniemożliwiły im uzyskanie odszkodowania przywracającego auto do stanu sprzed wypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpocząłem walkę z interrisk:

07/09 złożyłem zawiadomienie wraz z kompletem dokumentów, osoba przyjmująca potwierdziła odbiór KOMPLETU dokumentów na kopii złożonych przeze mnie dokumentów !!!

po czym .....

09/09 dostaję list ( nie polecony sic!!!) z .....

wykazem dokumentów do uzupełnienia !!! LOL a tam:

dyspozycja wypłaty odszkodowania wraz ze wskazaniem rachunku bankowego ( a jak chce bezgotówkowo to ca mam wpisac)

oraz ZGODA WSPÓŁWŁAŚCICIELA NA UŻYTKOWANIE POJAZDU KOLEJNY LOL -

10/09 - PRZYJEZDZA RZECZOZNAWCA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wizycie rzeczoznawcy pojechałem po kopię zabranego dowodu

11/09/09 - udzieliłem ASO pełnomocnictwa, naprawa bedzie w ASO

złożyłem w TU wymagane dodatkowe dokumenty, potwierdzoną kopię złożenia wziąłem , złożyłem też kopię pełnomocnictwa

udałem się do ASO, przekazałęm pełnomocnictwo, auto przetransoprtowano do ASO, czeka na kosztorys,

co dziwne i niepokojące w pełnomocnictwie dokonuje cesji wierzytelności przyszłęj, a zlecenie naprawy powypadkowej musiałem podpisac na siebie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16/09/09

auto jest rozebrane, ASO wezwało rzeczoznawcę na dodatkowe oględziny, ponieważ są dodatkowe części do wymiany, zadzwoniłem z ciekawości do IR i zapytałem o ich kosztorys szkody - wycenili na 10 tys. zł (lol) ASO wstępnie na 24.800 PLN

rozumiem, ze gdybym wybrał opcję wypłaty odszkodowania to dostał bym 10 tys na konto tak?

ale nie wybrałem , teraz pytanie czy TU zapłaci wg. kosztorysu ASO ? czy to ja mam zapłacić te 15 tys. zł róznicy ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zgodził sie na rozliczenie na podstawie wyceny z IR otrzymałbyś tak jak napisałeś te 10tys. Nie będziesz musiał nic dopłacać, poczekaj na akceptacje, ewentualnie werfikację kosztorysu z ASO, wtedy wszystko będziesz wiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Przeżyłem podobna sytuację i teraz juz nkt mi nie zaprzeczy o winie sprawcy.

Zakupiłem urządzenie do rejestracji wideo drogi 4maxmedia.pl/oferta_ds_dvr-rs-001.html i problemu nie mam.

Czy ucieknie sprawca czy nie jest nagrany i znalezienie delikwenta zajmuje chwile.

Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...