Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Ponowionu uraz, a odszkodowanie.


Wojcieszko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam do Was znających się na rzeczy takie pytanie.

W styczniu 2010r. przeszedłem operację rekonstrukcji zerwanego więzadła krzyżowego przedniego (ACL) w kolanie. Polega to na pobraniu kawałka mięśnia i wszczepieniu go za pomocą śrub w kolanie. Minęło 7 miesięcy, od lekarza dostałem zgodę na ponowną grę w piłkę i normalną aktywność sportową (leczenie zostało zakończone), więc udałem się po odszkodowanie do PZU. Przyznano mi 10% i sprawa się zakończyła... Niestety w marcu tego roku, zerwałem wstawiony przeszczep w kolano i noga znów ma niestabilność. Za 2 miesiące czeka mnie operacja usunięci śrub, a następnie za kolejne 2-3 miesiące ponowna rekonstrukcja więzadła (czyli znów pobranie mięśnia i wstawienie w kolano).

 

Moje pytanie brzmi czy po tym urazie znów mogę się w PZU ubiegać o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu? Nie mam pojęcia jak to wygląda. Przypuszczam, że gdyby to było zwykłe złamanie np. nogi w tym samym miejscu to dostałbym ponowne odszkodowanie, ale czy w taki przypadku jak mój również mogę się o nie ubiegać?

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej możesz się ubiegać o odszkodowanie, ale będziesz musiał udowodnić, iż jest to inny/kolejny uraz tego samego miejsca. Z doświadczenia powiem, że ubezpieczyciel na początku zapewne odmówi wypłaty odszkodowania, podając, że już płacił to ten uraz...

 

Pozdrawiam,

Michał Pietrykowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...