Jump to content
Forum Odszkodowania

Wypadek przy pracy - uderzenie płytką chodnikową przez osoby trzecie


Mysia04
 Share

Recommended Posts

Witam,

Na poczatku wrzesnia mąż miał wypadek w pracy - został uderzony w lewe podudzie tuż pod kolanem - podważona przez koparke płytką chodnikową.Świadkami byli współpracownicy i kierownictwo.Na drugi dzień poszedł mimo silnego bólu do pracy ponieważ dopiero co wrócił po jednym chorobowym. Jednak na trzeci dzień od uderzenia noga była tak spuchnieta i obolała,ze udał sie do lekarza ortopedy.Stwierdził on silne stłuczenie ze zmiarzdzeniem nerwów i ścięgien a także widocznym na rtg wgnieceniu kości- zakazał mu ruchu-L4 leżące i leki. W chwili obecnej mąż jest na rehabilitacji-był już na komisji zusowskiej stwierdzającej zasadność kolejnego l4. Doszły go słuchy,że pewnie symuluje -bo to było lekkie zadrapanie- i że po powrocie do pracy zostanie rozwiązana z nim umowa o prace( konkretnie kadrowej nie podoba sie to zwolnienie).Prawda jest taka,że nadal nie ma czucia w tej nodze. I faktycznie z zewnatrz mogłoby sie wydawać,ze jest to błahostka. I teraz nasze pytanie- czy na tej podstawie-głupich podejrzeń- mąż może stracić prace po powrocie?Czy nie powinien być już sporządzony protokuł powypadkowy?Czy z Zusu mąż tez mamprawo do odszkodowania? Jesli tak, to czy najpierw składa do Zusu a potem do pzu czy równolegle?

Link to comment
Share on other sites

Bezwzględnie w tej sytuacji musi mąż złożyc PISEMNY wniosek o sporzadzenie dokumentacji powypadkowej w zwiazku ze zdarzeniem z dnia........, w wyniku ktorego doznal urazu w postaci..... i ktorego swiadkami byli>.............

 

Co dalej - poczytaj TU:

 

http://e-rachunkowosc.pl/artykul.php?view=79

 

W tym artykule oprócz starych stawek odszkodowań - reszta jest w zasadzie aktualna.

A aktualne kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu uszczerbku na zdrowiu spowodowanego wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową są takie:

 

W okresie od 1 kwietnia 2009 r. do 31 marca 2010 r. kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej wynoszą:

 

* 589 zł za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu

* 589 zł za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu, z tytułu zwiększenia tego uszczerbku co najmniej o 10 punktów procentowych

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...