Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zniszczenie auta przez firme


dorota68
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

1 września b.r. pan koszący trawę obok mego auta odłamkami z krawężnika uszkodził mi lakier w aucie. Ponieważ pracodawca tego pana miał OC z tyt. prowadzonej działalności gospodarczej (stało się to na drodze gminnej) podał mi nr swego ubezpieczenia i w ten sam dzień zgłosiłam szkodę do Uniqa. I tu zczynaja się schody, bo Pan od likwidacji przyjechał 23 września (dopiero) i stało się to po wielu moich monitach do tej firmy. Wycenił szkodę i przesłał mi wycene na maila wraz z oswiadczeniem, że zgadzam sie na kwotę. Bezzwłocznie podpisana odesłałam na wskazany adres. Po moich 30dniach od zgłoszenia upomniałam sie o zakończenie mojej sprawy. Pani poinformowała mnie o tym, że sprawca szkody nie potwierdził zdarzenia. Skontaktowałam sie ze sprawcą- był oburzony, poniewaz potwierdzi szkodę juz dawno. Ale sma tam zadzwonił i przesłał faxem jeszcze raz wymagany dokument. Po 15 minutach Pani zadzwoniła do mnie i okazało się, że dokument..... się znalazł. Więc sie pytam, kiedy będzie koniec i wypłata odszkodowania, ponieważ niezbędzne dokumenty zostały złozone. A słysze w odpowiedzi, że maja na to ..14 dni od momentu skompletowania dokumentów. Wiem, że to działanie na zwłokę, pisze do tej Pani codziennie maile i dostałam odpowiedź, ze w piatek decyzja "czeka na podpis". Dzis znów próbuje się czegokolwiek dowiedzieć, bo na cóż jeszcze musze czekać? Ale nie raczy mi nikt odpisać. Czuje, że bedą problemy z tym odszkodowaniem:( Każdy narzeka na PZU, a mój mąz od chwili zgłoszenia szkody ( sprawca stuknął w jego auto cofajac) do momentu wypłaty czekał 7 dni.

Prosze mi podac jakąś podstawę prawna lub jakis wyrok sadu, którym moge się podeprzeć w rozmowie z nimi. UNIGA to straszna rzecz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

proszę napisać czy nie prowadzi pani działalności gospodarczej i czy ten samochód nie jest środkiem trwałym jakiejś firmy - jeżeli by tak było to można od nich jeszcze wnioskować o dodatkowe pieniądze jak tak zwlekają ze sprawą

 

 

ew proszę skorzystać z usług jakiejś firmy specjalizującej się w załatwianiu odszkodowań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj juz mineło 14 dni (dodatkowych) na zamkniecie sprawy. W poniedziałaek dzwoniłam do Pani, jaka decyzja w sprawie. Otrzymałam potwierdzenie, że juz decyzja "prawie" podpisana- w ten sam dzień wyśle mi priorytetem. Na zapytanie o wypłatę na konto odpowiedziała, że to juz księgowość, ale ona nie ma nic do tego- no rozumiem to. Dzis jest czwartek i ani pisma anni pieniedzy na koncie... no tak kłamać klientowi to przegięcie!!! O co chodzi???? No myślałam, że rozmawiam z dorosłą osobą, a tu jakieś żarty. Jeżeli by powiedziała, że jest decyzja odmowna i wstrzymana wypłata swiadczenia to co innego-jasna sprawa...

UNIQA- kto im dał pozwolenie na prowadzenie działalnosci ubezpieczeniowej!! Czytam tu na formu rózne przypadki- mój to małej wagi, ale na wszelki wypoadek przestrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wieści od firmy. Omowa wypłaty odszkodowania- klient, który mi zniszczył auto nie był ubezpieczony od TAKIEGO zdarzenia. I tyle. I co teraz? Muszę chyba zadzwonic do sprawcy szkody, by co? Wyjął z kieszeni te pieniadze? Nie wiem, bo warsztat podliczył mi malowanie na 1100zł. a UNIQA na 800zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...