Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

honorarium dla firmy pytanie???


gabinatka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem młodą osobą 3 lata temu uległam wypadkowi komunikacyjnemu jako pasażer, w wyniku czego został mi wyrwany mięsień prawej ręki z wewnętrznej strony, pozostała szpecąca blizna a ponieważ moja skóra ma tendencję do przerostu przeprowadzanie kolejnych przeszczepów skóry nie wchodzi w grę.Od tego czasu jedna z firm zajmuje się ściąganiem odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeń komunikacyjnych za tą usługę zażądali 24% plus podatek VAT 22%. W ciągu tych 3 lat otrzymałam zadośćuczynienie w kwocie 25tyś towarzystwo chce zakończyć na tym etapie postępowanie na co się nie zgadzam sprawa trafiła do sądu. Mam pytanie ponieważ nie jestem zadowolona z firmy czy mogę zmniejszyć honorarium i czy wystarczy to zrobić w formie aneksu do umowy i przesłane do firmy z potwierdzeniem odbioru? myśle by zmniejszyć do 20% łącznie z podatkiem VAT oraz podać swoje konto bankowe na które mają wpłynąć pieniżki czy jeśli sprawa toczy się już w sądzie czy takie pismo również mam przesłać do sądu?W umowie jest zawarty pkt: w przypadku wypowiedzenia umowy przez zleceniodawcę mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego. PROSZĘ O POMOC Z GÓRY DZIĘKUJE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

gabinatak honorarium reguluje umowa i nie bedziesz mogla jej zmienic :)

zawsze mozesz poprosic firme ktora starala sie dla Ciebie o odszkodowanie o apelacje i wszczecie postepowania aby wyciagnac jeszcze wieksze pieniadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przeczytaj umowę,

 

Kwotę wynagrodzenia można zmienić tylko i wyłącznie w porozumieniu OBU stron,

 

I dobrze przeczytaj, ponieważ pewnie jeśli zrezygnujesz teraz gdy sprawa trafiła do sądu, to na 99% będziesz musiała zwrócić firmie koszty postępowania sądowego.

 

Za zerwanie umowy także pewnie jest ustalona jakaś kara.

 

Więc nie rób nic pochopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...