Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek drogowy w Niemczech


helmut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dobry wieczór wszystkim!

poradźcie mi co mam zrobić!

miałem wypadek samochodowy na autostradzie 3 tygodnie temu. jechałem z kumplem po auto do francji, jak wracaliśmy zaczęliśmy się ścigać z jakimś kretynem z niemiec. facet wyprzedził nas po czym zajechał mi przed maskę, dałem po hamulcach! wpadlismy w poślizg, koziołkowaliśmy i wylądowaliśmy na pasie awaryjnym!! kolega cudem to przeżył, nie miał zapiętych pasów, była karetka, na miejscu mial operację.

ja wyszedłem w zasadzie bez szwanku, koleś zwiał, policja go jednak ujęła (znam dobrze niemiecki i natychmiast zadzwoniłem na policję)

przyznał się do winy, ale co dalej? wiecie jak uzyskać odszkodowanie dla kolegi?

proszę o radę jak najszybciej, bo to pilne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Miałam wypadek w Niemczech, poniewaz nie znam jezyka nie moglam porazumiec sie z nikim, wedlug mnie to nie byla moja wina, gdyż zmienialam pas zeby zjechac z autostrady i wjechal mi na tył samochodu tir, ale z ich rozmowy moglem sie domyslic, ze odwrocili wszystko tak jakby to byla moja wina. Dostałam od niemieckiej policji pismo gdzie jest nr polisy obywatela Niemieckiego. Czy to oznacza ze on jest sprawca wypadku? Brdzo proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jeśli nie dostałeś mandatu, a raczej dziwne by było gdybyś dostał, po przecież to kierowca Tir-a w jechał Ci w "tyłek", więc wina leży po jego stronie.

A policja najprawdopodobniej dała ci numer polisy OC sprawcy wypadku, byś mógł dochodzić roszczeń za poniesione szkody czyli za auto i ew. obrażenia ciała ( jeśli takowe wystąpiły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
w takich przypadkach najlepiej od razu korzystac z pomocy tlumacza. Jesli masz wykupione ubezpieczenie assistance, mozesz na miejscu wypadku zarzadac pomocy tlumacza. Najwazniejsze zeby nie podpisywac niczego czego sie nie rozumie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Stawczak

Użytkownik

 

 

Zarejestrowany:

 

2010-11-09

 

 

Posty: 1

 

ja polecam polskie doradztwo prawne. Sam miałem okazje korzytsac z ich obsługi. Można wziąc niemieckiego prawnika, ale wtedy nie wiesz na bierząco co się dzieje z twoją sprawą. Za polskiego doradcę też zwracają pieniądze. Więc właściwie usługa jest gratis. Wpiszcie w google pologer to wam wyskoczy ich strona a tam są wszystkie namiary na kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dostała Pani numer polisy, ponieważ najprawdopodobniej sprawcą był kierowca tir'a. Znam firmę, która współpracuje z prawnikami w Niemczech i nie tylko, ale na forum chyba nie wolno mi podawać nazwy. Może jakiś namiar w profilu moim będzie. Szkoda, że nie ma PW na tym forum. Odszkodowania są dużo większe niż w przypadku polskich ubezpieczycieli. Czasem trochę dłużej w Niemczech to trwa, ale według mnie opłaca się chwilkę dłużej poczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
avisston wrote:
Sprawa :

Domniemany sprawca wypadku (pijany ,niemowiacy po niemiecku rowerzysta)
uregulowal sprawy mandatu. Po fakcie osoba kierujaca samochodem (a wlasciwie jej ubezpieczyciel_-bo fima ubezpieczeniowa wypalcila koszty za naprawe i pobyt w szpitalu ) domaga sie zwrotu kosztow naprawy za samochod i rachunki lekarskie.(ponad 30 tys euro)

Problem w tym ,ze rowerzysta ,nie ma pracy ani zadnych srodkow do zycia.Byl tylko ubezpieczony prze pracodawce ,na okres wykonywania pracy.

Czy nie jest tak,ze to firmy ubezpieczeniowe powinny miedzy soba dochodzic odszkodowania?
Np w Stanach ,gdzie mieszkam , jesli sprawca nie ma odpowiedniego ubezpieczenia , ubezpieczyciel poszkodowango wyplaca mu odszkodowanie a firmy ubezpieczeniowe rozwiazuja problem miedzy soba. Jesli osoba (sprwaca wypadku nie ma z czego placic )po okresie 3 lat prawo rozczeniowe wygasa
Czy podobnie jest w Niemczech?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam

Dwa tygodnie temu miłam z mężem wypadek samochodowy i nie wiemy do kogo mamy się zgłosić o pomoc. Czy ktoś mógłby podać nam namiary na firmę, która zajmuje się odszkodowaniami. Bardzo proszę ponieważ nie znam żadnej firmy polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ DOBRY

MA PANI PROBLEM Z WYBRANIEM ODPOWIEDNIEJ FIRMY OD ODSZKODOWAŃ SAM MIAŁEM TAKI PROBLEM. ZNALAZŁEM FIRMĘ, KTÓRA SIĘ ZAJMUJE TAKIMI SPRAWAMI SĄ ONI ODPOWIEDZIALNI I RZETELNI W KAŻDYM SZCZEGÓLE MOŻNA IM ZAUFAĆ. NIE MOGĘ PANI PODAĆ TUTAJ NAZWY TEJ FIRMY ALE ZNAJDZIE JĄ PANI NA MOIM LINKU. ŻYCZĘ POWODZENIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam trzy tygodnie temu mialam wypadek samochodowy jechalam autostrada wlaczylam migacz ze mija samochód, ktory jechal przedemna wiec mijam ten samochud nagle nasttepny samochow jadacy przed tym ktory ktory wymijalam wiechal mi w maske. Przyjechala policja spisala zeznania i wreczyla mi oc tego co wiechal mi w maske(nie znam jezyka niemieckiego). Po tygodniu przyszlo mi wezwanie do sadu ze bedzie sprawa nagle zmienil sie sprawca wypadku tym sprawca milam byc ja.

prosze powiedzcie co mam robic barzo prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy policja pani wreczyla oc to jest nr polisy sprawcy z ktorego mogla sie pani starac o odszkodowanie ale w ty momencie sprawy sie skaplikowaly po wezwaniu do sadu. Pewnie sprawca zorientowal sie i to na pewno ze nie umie pani jezyka i wykozystal znajomosci oskarzajac pania o to ze teraz Pani zostala sprawca. Jedno jest pewne teraz musi pani skonsultowac sie z prawnikiem ktory zajmie sie ta sprawa wlasciwie. Życze powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TERAZ MUSI PANI POSZUKAC TLUMACZA I DOBREGO PRAWNIKA KTORY POMOZE PANI WROCIC DO PUNKTU WYJCIA KIEDY TO NIE PANI BYLA SPRAWCA. MUSI PANI WALCZYC I NIE PODDAWAC SIE SA FIRMY KTORE POMAGAJA W TAKICH SYTACJACH I SA DOBRZY WYSTARCZY TROCHE WIARY ZE SZYSTKO SIE UDA. JESLI ZNAJDE POLSKA FIRME TO PODAM PANI NAMIARY.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mania32 wrote:
witam
Dwa tygodnie temu miłam z mężem wypadek samochodowy i nie wiemy do kogo mamy się zgłosić o pomoc. Czy ktoś mógłby podać nam namiary na firmę, która zajmuje się odszkodowaniami. Bardzo proszę ponieważ nie znam żadnej firmy polskiej.
Proszę napisać gdzie był wypadek, kto został uznany winnym jego spowodowania oraz jakie mieliście obrażenia. Jeśli wypadek był za granicą to trzeba będzie ustalić reprezentanta do sprawa roszczeń i z nim prowadzić postępowanie o odszkodowanie.

W przypadku pytań proszę o kontakt z Kancelarią - stopka poniżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maria48 wrote:
witam trzy tygodnie temu mialam wypadek samochodowy jechalam autostrada wlaczylam migacz ze mija samochód, ktory jechal przedemna wiec mijam ten samochud nagle nasttepny samochow jadacy przed tym ktory ktory wymijalam wiechal mi w maske. Przyjechala policja spisala zeznania i wreczyla mi oc tego co wiechal mi w maske(nie znam jezyka niemieckiego). Po tygodniu przyszlo mi wezwanie do sadu ze bedzie sprawa nagle zmienil sie sprawca wypadku tym sprawca milam byc ja.
prosze powiedzcie co mam robic barzo prosze.
Czy mogłaby Pani dokładnie opisać wypadek, bo z Pani posta nie do końca wynika kto na kogo najechał? Czy uderzyła Pani w samochód który jechał przed Panią, czy było to czołowe zderzenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

TEZ MIAŁEM KILKA LAT TAKI SAM WYPADEK SAMOCHODOWY JAK PANI I ZARAZ ZWRÓCILEM SIE O POMOC DO FIRMY KTÓRA MA ODPOWIEDNICH PRAWNIKÓW, TŁUMACZÓW JESLI NIE ZNA PANI JEZYKA. FIRMA TA MIESCI SIE N TERENIE NIEMIEC.JESLI CHCIALA BY PANI ADRES DO TEJ FIRMY ZNAJDZIE PANI JA NA MOIM PROFILU. ŻYCZE POWODZENIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie,

W zeszłym roku miałem stłuczkę w Niemczech.

Sprawca - Niemiec.

Po powrocie do kraju długo szukałem dobrego adwokata ale mi się udało.

Jestem z niego bardzo zadowolony.

Na forum nie mogę podać jego namiarów.

W przypadku pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Piotr

mania32 wrote:
witam

Dwa tygodnie temu miłam z mężem wypadek samochodowy i nie wiemy do kogo mamy się zgłosić o pomoc. Czy ktoś mógłby podać nam namiary na firmę, która zajmuje się odszkodowaniami. Bardzo proszę ponieważ nie znam żadnej firmy polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Automobile-Expert wrote:
Nie skromnie polecę usługi naszej firmy. Posiadamy kancelarię w Niemczech więc sprawę możemy załatwić kompleksowo wg. prawa Niemieckiego, a nie przez Polskich korespondentów...
Zgodnie z regulaminem forum zakazana jest jakakolwiek reklama przed zgodą administratora tego forum. Zachęcam do poczytania zanim zacznie być Pan jego użytkownikiem..
Dla ułatwienia zamieszczam link do strony:
http://www.odzyskaj.info/onas/info16,regulamin.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...