Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kolejna kolizja, kolejne odszkodowanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem związany z podwójna kolizją.

Pewien czas temu miałam kolizję (nie z mojej winy), w której uszkodzeniu uległ głownie tył samochodu. Po ocenie rzeczoznawcy z nazwijmy to TU "X" otrzymałam odszkodowanie z OC sprawcy na kwotę wyższa niż 2.000 zł. (gotówka). Samochód nie został naprawiony profesjonalnie, a jedynie we własnym zakresie, można by powiedzieć ze uszkodzenia zostały podrasowane mimo ze ubezpieczyciel ocenił ze podlegają wymianie. W związku z tym nie posiadam żadnych potwierdzeń napraw i nie zrobiłam obowiązkowego badania technicznego. Pech chciał ze ponownie uległam kolizji (tez nie ze swojej winy) i te same elementy uległy ponownemu uszkodzeniu, dodatkowo w stopniu głębszym niż poprzednio. Sprawca posiada OC w TU "Y" (innym niż to, u którego otrzymałam poprzednie odszkodowanie). Z mojego punktu widzenia należy mi się odszkodowanie, niemniej jednak obawiam się, że może zostać to przez TU zakwestionowane.

Moje pytania są następujące:

 

Czy muszę zgłosić fakt poprzedniej kolizji i praktycznie rzecz biorąc brak dokonania napraw/wymiany elementów? Czy za nie ujawnienie tych informacji grożą konsekwencje prawne. Jak TU może to zweryfikować?

Czy wymagane są dokumenty potwierdzające naprawy związane z poprzednia kolizją i potwierdzenie badania technicznego?

Czy naprawy zrobione prywatnie mają w takich sytuacjach taka samą wagę, jak te w warsztatach?

Czy różne TU mogą wymieniać się w tym zakresie informacjami (szkody, badania tech.)?

 

Bardzo proszę o rzetelne odpowiedzi, nie chciałabym wejść w kolizje z prawem, ale mam nadzieje na otrzymanie chociażby częściowego odszkodowania. Boję się, że TU nie wypłaci mi w ogóle odszkodowania za te druga kolizję po ujawnieniu informacji o poprzedniej kolizji.

Dziękuje i pozdrawiam.

Magnolie

 

PS wiem ze watek taki już wystąpił na forum, ale nie znalazłam w nich odpowiedzi na interesujące mnie pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co w kolizję z prawem nie wejdziesz no chyba żę masz jeszcze inne grzeszki ;)

Poważnie wygląda to tak :

1. w druku zgłoszenia szkody (ew konsultant) są pytania dotyczącw wczesniejszych uszkodzeń ew szkód, rozumiem że żartujesz nie chcąć ujawiać uszkodzeń, każdy przeciętny opisywacz wychwyci je bez problemu przy ekspertyzie pojazdu opisz stan faktyczny !

2. nie są wymagane ponieważ zdecydowałaś się na wycene, mogłaś naprawić nie musiałaś

3. no jasne że nie mają nie tylko wagi ale domyślam się że w Twoim przypadku rówież jakości ;)

4. no widzisz piszesz że sie boisz ew. konsekwencji a z tego pytania wnosze że zaczynasz kombinować co będzie gdy coś zataisz

 

Reasumując problem jest tylko w przypadku gdy uszkodzenia z pierwszej szkody zostały uszkodzone ponownie. Odszkodowanie zostanie pomniejszone o procentowy ich stopień zniszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje,

jedyne o czym niegrzecznym pomyślałam to o nie przyznawaniu się do poprzedniej kolizji, ale to nie jest dobre rozwiązanie

:) więcej grzechów nie pamiętam ;)

"Reasumując problem jest tylko w przypadku gdy uszkodzenia z pierwszej szkody zostały uszkodzone ponownie"

-no właśnie dokładnie to miało miejsce, dodatkowo w pierwszej szkodzie wycena obejmowała wymianę jednego elementu na nowy, więc domyślam się, ze z drugiej szkody odszkodowanie się za te konkretna rzecz nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnolie, powtarzam mogłas naprawiać nie musiałaś, mogłaś wymienić nie musiałaś

nic do tego ubezpieczycielowi któremu obecnie zgłosisz szkodę.

Element nosi ślady po wcześniejszej kolizji, potrącą za wcześniejsze uszkodzenie

ale coś tam dostaniesz ; |

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...