Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie dla pasazera wypadku


xxxlukasz1990xx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Niedawno zostałem poszkodowany w wypadku samochodowym który prowadził mój kolega.. Kolega był trzeźwy.. Skutkiem było uderzenie w drzewo stojące przy drodze.. W czasie wypadku byłem po spożyciu alkoholu.. Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na pytanie czy należny mi się odszkodowanie z OC kolegi???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że TU uzna brak zapiętych pasów jako przyczynienie i proporcjonalnie obniży należne odszkodowanie. Nie chcę dyskutować czy jest to słuszne, ale tak bywa w praktyce...

Ja akurat nie jestem przekonany co do słuszności takiego postępowania - no bo przecież brak zapięcia pasów nie miał najmniejszego wpływu na powstanie wypadku, ale TU będzie argumentować, że gdyby pasy były zapięte to skutki wypadku byłyby mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze szkodnik odszkodowanie Ci sie nalezy jak psu buda:)))

Ale co do przyczynienia sie, to pozwole sobie miec nieco inne zdanie:)

Jak najbardziej uwazam je w przypadku niezapiecia pasow jako sluszne i powinno byc stosowane.

Po cos ktos wprowadzil obowiazek jazdy w pasach, nie?:)))

 

Zgadza sie, ze na sam fakt powstania wypadkow nie mialo to w Twoim przypadku najmniejszego wplywu, tu nie ma watpliwosci.

Ale teoretycznie przy zapietych pasach dajmy na to skonczyloby sie na obtarciach, a bez pasow masz powiedzmy zlamana reka, czy bardziej prawdopodobne polamane kosci twarzy (przyklady oczywiscie) - z jakiej paki ubezpieczalnia ma placic za to pelna kwota - skoro sam swiadomie nie zastowoales sie do wymogow bezpieczenstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...