Jump to content
Forum Odszkodowania

Co mam robić dalej żeby uzyskać odszkodowanie?


pisofszit
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów! Mam pytanie. Tydzień temu uległem wypadkowi w pracy. Wywiązałem się z obowiązku i poinformowałem pracodawcę o zajściu. Wypadek nie był z mojej winy po prostu czujka optyczna w maszynie zawiodła i zmiażdżyło mi nogę . W szpitalu zrobiono mi RTG i nie stwierdzono złamania lecz ogromne stłuczenie stawu skokowego i obrzęk . Noga w gipsie. Zwolnienie L4 na okres 3 tygodni. Jestem objęty ubezpieczeniem grupowym w Warcie. Co mam robić żeby otrzymać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu z Warty. Czy mam szansę na odszkodowanie z ZUS? Jakie dokumenty mam zgromadzić ?Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

zbieraj dokumentacje ! protokół powypadkowy od pracodawcy przeprowadzony przez behapowca dokonany chyba w 14 dni od wypadku! o odszkodowanie możesz się starać dopiero po zakończeniu leczenia. wszystkie odszkodowanie po leczeniu jaki i z ZUS i warty. do odszkodowania z ZUS to pracodawca powinien dać Ci dokument który lekarz prowadzący wypełnia w ostatnim dniu choroby! tak przynajmniej jest w moim przypadku. staraj się po zdjęciu gipsu o rehabilitację!
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję serdecznie za poradę! Będę zbierał wszystkie papierki boję się tylko że mój pracodawca będzie próbował sprawę zatuszować... Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...