Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek, pijany kierowca


chiniol883
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W sierpniu będąc pasażerem miałem wypadek samochodowy. Auto uderzyło w wiadukt kolejowy moją stroną (od strony pasażera). Jak się okazało po przybyciu policji kierowca był pijany (w momencie wsiadania do samochodu nie wiedziałem o tym). W wyniku wypadku miałem zszywaną górną wargę pionowo wzdłuż całej czerwieni wargowej, dolną pionowo od górnej krawędzi aż do granicy z dziąsłem, brodę oraz doznałem lekkiego urazu głowy. Obecnie mam na twarzy dość sporą bliznę, a dolna warga wygląda nienaturalnie (jest powiększona). Oczywiście złożyłem do ubezpieczalni pozew o odszkodowanie. W pierwszej odpowiedzi dostałem odmowę, ze względu na to, iż kierowca był pijany. Odwołałem się. W odwołaniu napisałem, że to o stanie nietrzeźwości kierowcy nie wiedziałem, a sam byłem trzeźwy. Dostałem ponowną odpowiedź, w której przyznano mi 150 złotych. I o to właśnie jest moje pytanie. Czy kwota odszkodowania naprawdę powinna być tak niska? Cz warto jest się znowu odwoływać, domagając się wyższej kwoty? Jak tak to na ile mniej więcej mogę liczyć? Proszę o pomoc i dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem w oświadczeniu z jakiej polisy ma być to odszkodowanie. A jeśli chodzi o komisję lekarską to na żadnej nie byłem, jedynie na podstawie moich dokumentów ze szpitala podjęli decyzję. Napisali, że mój przypadek rozpatrywała komisja zaoczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak... gdzie składałeś wniosek o odszkodowanie do Ubezpieczalni gdzie samochód sprawcy wypadku był ubezpieczony,tzn, z polisy OC -odpowiedzialności cywilnej- ( jest polisą obowiązkową ) jest te 150zł czy z polisy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (polisa dodatkowa), na decyzji jest napisane z jakiej to polisy, podajże

 

pytanie następne :, Czy miałeś zapięte pasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na decyzji nie jest napisane czy to odszkodowanie jest z NNW czy z OC. Jest napisane tylko, że jest to procent kwoty na jaką osoba jest ubezpieczona wiec mi się wydawało, że to jest z NNW, gdyż o ile się orientuję to minimalne ubezpieczenie NNW wynosi 5 tys. złotych, a mi przyznano 3% uszczerbku na zdrowiu (3% z 5 tys. to właśnie 150 zł). A jeśli chodzi o pasy to oczywiście miałem zapięte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to na pewno było to odszkodowanie z NNW. Oczywiście przysługuje Ci,niezależnie od tego co otrzymałeś, dochodzenie odszkodowania z polisy OC sprawcy. Kwotę, którą otrzymasz jako odszkodowanie towarzystwo będzie regresowało następnie od kierowcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...