Jump to content
Forum Odszkodowania

Potrącony pieszy


Recommended Posts

Witam!

Wracając z pracy do domu zostałem potrącony przez "wolno jadący"autobus (taka informacja znalazła się w karcie info. ze szpitala). Kierowca dokonywał manewru skrętu w prawo, ja w chwili wypadku znajdowałem się już na przejściu dla pieszych(mimo początkowych zapewnień kierowcy jakobym wtargną na jezdnie - po zeznaniach świadków przyznał, że się zagapił).

Całe szczęście kierowca zaczął hamować zanim doszło do zderzenia. W wyniku wypadku doznałem jedynie niegroźnych powierzchownych obrażeń. Kierowca wezwał pogotowie i policję, po przeprowadzeniu badań i kilku godz pobytu w szpitalu zostałem wypisany do domu w stanie ogólnym dobrym(z powierzchownymi obrażeniami - obolały), od lekarza rodzinnego dostałem Receptę na końską dawkę leków przeciwbólowych i zwolnienie na okres 14dni.

Dowiedziałem się, że kierowca otrzymał pokaźny mandat za wymuszenie pierwszeństwa, ale z racji tego, że nikt "poważnie" nie ucierpiał postępowanie karne nie zostanie wszczęte.

 

Mam pytanie:

Co powinienem teraz zrobić?

Czy należy mi się odszkodowanie z tytułu czasowej niezdolności do pracy(14 dni)?

Czy mogę wnieść pozew cywilny przeciwko MPK i czy ma to sens?

Jakie znaczenie ma fakt, że wracałem z pracy? (umowa o pracę)

 

Nigdy wcześnie nie załatwiałem takich spraw, PROSZĘ O POMOC!

Z góry dziękuję

Link to comment
Share on other sites

Zacznij od tego aby zgłosić roszczenie do TU sprawcy. Dowiedz się gdzie MPK ubezpieczyło dany autobus i złóż wniosek o odszkodowanie za doznany szkodę.

 

Od tego zacznij.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...