ln Posted November 8, 2009 Share Posted November 8, 2009 Moja mama została potrącona przez samochód osobowy. Po przewiezieniu do szpitala zmarła .Sprawca zbiegł . Nie znane sa jego personalia. Czy jesteśmy uprawnieniu do jakiegoś odszkodowania.Mama miała ubezpieczenie nnw na kwotę 4 tys.zł. Link to comment Share on other sites More sharing options...
szkodnik Posted November 8, 2009 Share Posted November 8, 2009 Przede wszystkim wyrazy współczucia!!! Tragedii się nie cofnie, ale oczywiście odszkodowanie się należy! Z NNW wypłacane jest przeważnie 50% sumy ubezpieczenia na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Niezależnie od świadczenia z NNW osoby uprawnione mogą dochodzić pełnego odszkodowania z UFG , tj. zadośćuczynienie, zwrot kosztów pogrzebu, kosztów stypy, kosztów zakupu ubrań dla zmarłej, osoby będące na utrzymaniu zmarłej mogą dochodzić renty. Roszczenie do UFG można złożyć w dowolny zakładzie ubezpieczeniowym. Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Sign In Now