Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

zerwany mięsień krzyzowy


seba51a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie dotyczy, ile % mogę oczekiwać od Varty za zerwany mięsień krzyżowy i czy mogę ubiegać się o odszkodowanie z NNW,; OC - nogę skręciłem przy wysiadaniu z auta - jeśli tak to od czego mam zacząć. Za każdą poradę dziękuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeżeli chodzi o NNW to od czego mam zacząć, dzwonić do ubezpieczyciela - mam nadzieję, że mi podpowiedzą gdzie mam się zgłosić.

Ps. Jestem również grupowo ubezpieczony w pracy (VARTA) i dziś dostałem decyzję - 15% uszczerbku na zdrowiu. Jak radzicie w tej sprawie: czy to uczciwe odszkodowanie czy mam się odwołać i walczyć o więcej. Ponadto Varta nie wypłaciła mi za trzy dniowy pobyt w szpitalu gdyż byłem po 180 dniach od wypadku (w umowie jest gdzieś zapis, że od wypadku nie może upłynąć więcej niż właśnie wspomniane 180dni). W tej sprawie chciałbym się odwołać, ponieważ 60 dni to czas oczekiwania na rezonans oraz oczekiwanie na zabieg - miejsce w szpitalu (tak bardzo ogólnie) - czy to odwołanie ma sens, a może z góry jest skazane na porażkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego tu się odwoływać jeśli jeszcze nie znasz kwot ? Zresztą te ubezpieczenia chronią OWU w których masz wszystko jasno wyjaśnione. Założenie, z góry, że ktoś Cię oszuka jest błędnym spojrzeniem na sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalback - może ja nieczytelnie piszę lub Ty źle czytasz.

W sprawie odwołania to piszę już o przyznanych 15%, a kwota jest zależna od wysokości ubezpieczenia co przekłada się na wartość 1%. Więc pytam Was czy te już przyznane 15% jest uczciwe czy też można dostać więcej - może ktoś ma doświadczenie.

Inne odwołanie to w sprawie 180 dni które minęło od dnia wypadku do dnia pobytu w szpitalu - tu decyzję dostałem na nie. Szczegóły wyżej nie będę powielał tego co już napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
seba51a wrote:
Dalback - może ja nieczytelnie piszę lub Ty źle czytasz.
W sprawie odwołania to piszę już o przyznanych 15%, a kwota jest zależna od wysokości ubezpieczenia co przekłada się na wartość 1%. Więc pytam Was czy te już przyznane 15% jest uczciwe czy też można dostać więcej - może ktoś ma doświadczenie.
Inne odwołanie to w sprawie 180 dni które minęło od dnia wypadku do dnia pobytu w szpitalu - tu decyzję dostałem na nie. Szczegóły wyżej nie będę powielał tego co już napisałem.
1) Nie sposób określić czy owe 15% jest przyznane rzetelnie nie znając, nie widząc dokumentacji medycznej i Pana stanu nogi po leczeniu- zresztą ocenia ją lekarz orzecznik. Co do tabel można zerknąc do rozporządzenia. Należy również wystąpić o doręczenia decyzji na piśmie i tabeli oceny na podstyawie której orzeczono taki, a nie inny procentowo trwały uszczerbek na zdrowiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...