Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Mimo oświadczenia sprawcy TU nie wypłaca odszkodowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

12 października miałem upadek na motocyklu. Spowodowane było to przez kierowcę samochodu, który przy manewrze zmiany pasa, wymusił moje nagłe hamowanie, przez co zablokowałem koło i się przewróciłem. Motocykl został poobijany i porysowany.

W samochód sprawcy nawet nie uderzyłem.

Sprawca przyznał się do winy i napisał oświadczenie, opisując że przy zmianie pasa ruchu spowodował upadek, gdzie uszkodzeniu uległy.... Podał swój numer polisy OC (Generali), nr DO oraz wszystkie dane osobowe. Policja nie była wzywana.

Szkodę zgłosiłem tego samego dnia co szkoda. Rzeczoznawca obejrzał pojazd. Dostałem wycenę (od 2 się odwołałem, 3 jest korzystna), ale zostałem poinformowany telefonicznie (13 listopada), że sprawca nie zgłosił się jeszcze w celu potwierdzenia zdarzenia.

Podobno ustawowe 30 dni minęło od zgłoszenia szkody, a pieniędzy nie ma na koncie. Powiedziano mi, że dopiero jak będzie potwierdzenie sprawcy to wyślą mi pocztą jakiś papier do podpisu, że się zgadzam z wyceną.

Sprawca jest z Grudziądza, ja z Warszawy, więc nie spotkam się z nim w celu wyjaśnienia.

Co w takim przypadku mogę zrobić, skoro minęło 30 dni a odszkodowania nie wypłacili?

Co jeśli sprawca (mimo oświadczenia) wszystkiego się wyprze?

Czy mogę go postraszyć zgłoszeniem sprawy do sądu? Z jakiego artykułu jakiego kodeksu/ustawy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Wojciech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W twoim przypadku doszło do klasycznego zdarzenia drogowego. Błąd największy, że nie wezwałeś na miejsce zdarzenia Policji ale trudno. Masz gościa adres to ustal nr telefonu na informacji i skontaktuj się z nim i zapytaj czy otrzymał jakieś informacje od ubezpieczyciela że ma potwierdzić fakt swojej winy. Nadmieniam, że spisanie oświadczenia i podpisanie się pod nim jako sprawca zdarzenia jest przyznaniem się do spowodowania zdarzenia drogowego i tu sprawa powinna się zakończyć lecz widać Generali ma swoje przepisy postępowania. Po drugie ty nie masz obowiązku poganiać gościa tylko firma ubezpieczeniowa, jak się spóźniają to niech becalują odsetki za zwłokę. . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Numer telefonu sprawcy posiadam, więc skontaktuje się z nim i mam nadzieję, że uda się załatwić wszystko po dobroci.

Policji nie wzywaliśmy, bo było to o 8.30 w Warszawie w dużym korku, więc na przyjazd byśmy czekali ponad 2h, a słyszałem, że jeśli się wezwie policję, do zdarzenia gdzie sprawca się przyznaje, osoba wzywająca może zostać obciążona kosztami interwencji (było niedawno w TV na ten temat).

Jeśli nic się nie uda załatwić ze sprawcą bądź TU pozwolę sobie napisać do Ciebie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
pomocprawna77 wrote:
Witam.
W twoim przypadku doszło do klasycznego zdarzenia drogowego. Błąd największy, że nie wezwałeś na miejsce zdarzenia Policji ale trudno. Masz gościa adres to ustal nr telefonu na informacji i skontaktuj się z nim i zapytaj czy otrzymał jakieś informacje od ubezpieczyciela że ma potwierdzić fakt swojej winy. Nadmieniam, że spisanie oświadczenia i podpisanie się pod nim jako sprawca zdarzenia jest przyznaniem się do spowodowania zdarzenia drogowego i tu sprawa powinna się zakończyć lecz widać Generali ma swoje przepisy postępowania. Po drugie ty nie masz obowiązku poganiać gościa tylko firma ubezpieczeniowa, jak się spóźniają to niech becalują odsetki za zwłokę. . Pozdrawiam
Według mojej wiedzy każde towarzystwo ma taką procedurę. ustawa nakazuje, aby sprawca potwierdził szkodę oraz dołączył kopię swojej polisy , d. rej oraz prawa jazdy. Jesli nie ma potwierdzenia to można założyć, że cudem zdobył dane kogokolwiek i go posądził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nenessa wrote:

Według mojej wiedzy każde towarzystwo ma taką procedurę. ustawa nakazuje, aby sprawca potwierdził szkodę oraz dołączył kopię swojej polisy , d. rej oraz prawa jazdy. Jesli nie ma potwierdzenia to można założyć, że cudem zdobył dane kogokolwiek i go posądził

można założyć, i to z dużym marginesem pewności, że bredzisz i nienazwałbym tego cudem. Czym wg Ciebie jest Oświadczenie o przyznaniu się do winy jeśli nie potwierdzeniem przyjęcia na siebie odpowiedzialności? Czy gdziekolwiek jest napisane, że musi być ono sporządzone na druku ubezpieczyciela? A czym różni się on od kartki w kratkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...