Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zlamany kregoslup szyjny - odszkodowanie z OC


retsoop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pod koniec 2003 roku bralem udzial w wypadku samochodowym (jako pasazer) w wyniku ktorego doznalem urazu kregoslupa szyjnego z krotkotrwala utrata przytomnosci. Wstepnie rozpoznano u mnie podwichniecie kregow C6-C7 oraz zlamanie trzonu kregu C7. Po odzyskaniu przytomnosci odczuwalem znaczny bol rak i ich dretwienie.

 

Rezonans magnetyczny wykazal:

Klinowate przyplaszczenie trzonu kregu C7 w przedniej czesci z zalamaniem i katowym ustawieniem osi kregoslupa na poziomie C6-C7. Przemieszczenie trzonu kregu C7 do tylu w stosunku do C6 o ok. 7mm ze zwezeniem swiatla kanalu kregowego na tym poziomie i uciskiem przedniej powierzchni rdzenie kregowego przez tylno-gorna czesc trzonu tego kregu. Walowata wypuklina krazka miedzykregowego na poziomie C6-C7 nie przechodzaca jednak przez tylno-gorna krawedz trzonu kregu C7. Calkowite zniesienie rezerwy plynowej worka oponowego w jego przedniej czesci na tym poziomie. Na pozostalych poziomach zmian nie stwierdza sie. Rdzen kregowy bez zmian ogniskowych.

 

Zalozono mi wyciag zaczaszkowy i nastepnego dnia mnie operowano. Podczas operacji dokonano stabilizacji kregow szyjnych przy pomocy kosci mrozonej oraz metalowej plytki i 5 srub mocujacych osadzonych w kregach C6-C7-Th1 na stale.

 

Po 9 dniach zostalem wypisany do domu.

 

Po 6 latach od wypadku ciagle odczuwam jego skutki. Nadal dretwieja mi rece, ktore mam rowniez slabsze. Mam czeste bóle i zawroty glowy a takze bóle w okolicach szyji. Przez co mam klopoty z koncentracja. Ciagle mam uczucie jakbym byl na jakichs srodkach odurzajacych...Oczywiscie po zalozeniu plytki metalowej i spieciu 3 kregow na sztywno mam pewne ograniczenia ruchowe szyji.

 

Ostatnio przyznano mi nawet lekki stopien niepelnosprawnosci (dawna 3 grupa) ze stwierdzeniem, ze nie moge wykonywac zadnych prac fizycznych ani nie moge uprawiac zadnego sportu.

 

 

Po tym wszystkim dostalem odszkodowanie z OC sprawcy w kwocie 10tys zl. Niedawno (po 6 latach od wypadku) dowiedzialem sie przypadkowo ze moglem takze sie starac o zadoscuczynienie, straty moralne i psychiczne, za przezyty bol, a takze moglem sie starac o rente socjalna jako zadoscuczynienie od ubezpieczyciela. Wyczytalem takze, ze kwota odszkodowanie powinna byc zancznie wyzsza.

 

Czy po tylu latach moge sie starac o dodatkowe odszkodowanie i inne nalezne mi profity?? Dodam, ze po otrzymaniu odszkodowania z OC podpisalem (prawdopodobnie bo juz nie pamietam) pismo, ze juz nie bede mial zadnych roszczen w stosunku do ubezpieczyciela. Slyszalem, ze mozna podwazyc takie pismo...!?

 

Czy moglby mi tez ktos powiedziec jaka kwota powinna mi zostac wyplacona w stosunku do odniesionych obrazen i i ich skutkow w dniu dzisiejszym.

 

Prosze o odpowiedz na powyzsze pytani.

Pozdrawiam i dziekuje.iejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, bardzo Ci współczuję bo wiem jaki to ból (niestety) też miałem złamanie ale kręgu L2. Jestem w 6 mieś. po wypadku i też mam bóle.Szkodę już zgłosiłem, ale leczenie trwa i dali mi z PZU 12000 zadośćuczynienia i powiem szczerze, że nawet 3x większe nie zrobiłoby na mnie wrażenia (nie że może jestem zamożny,bo tak nie jest). Nie wiem czy to dużo czy mało, po prostu jak człowiek cierpi to pieniądze stają się obojętne.Myślę że twoje obrażenia są poważniejsze od moich powinieneś tę sprawę ruszyć , raczej sprawa się jeszcze nie przedawniła. Zyczę dużo zdrowia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...