Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Pytania dotyczące kancelarii odszkodowawczej


Tears of Angel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kilka dni temu moją mamę potrącił samochód, w wyniku tego trafiła do szpitala w stanie szoku, ze wstrząsem mózgu, złamanym nadgarstkiem, zadrapaniami i ogólnymi stłuczeniami. Dzień po wypadku przyszła do niej miła pani z propozycją pomocy przy dochodzeniu odszkodowania. Jak się można spodziewać, mama nie mająca nigdy styczności z tego typu przypadkami nie wiedziała co robić, więc dała się podejść i podpisała umowę. Stawka owej kancelarii wynosi 25%. I tu moje pytanie, a raczej pytania. Czy jest to normalna stawka przy tego typu przypadkach? I czy ewentualnie byłaby możliwość anulowania umowy, motywując to tym, że mama była w szoku i miała wstrząs mózgu?

 

Od razu przepraszam, za być może, głupie pytania, ale pierwszy raz mamy kontakt z taką sytuacją i nie bardzo wiemy co robić. Wydaje mi się, że zbyt szybko podjęła decyzję o wyborze osoby, która ma pomóc w tej sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy bo jeśli to jest umowa z pokryciem kosztów sądowych przez kancelarię a nie przez poszkodowanego to chyba raczej jest to rynkowa stawka

 

Decyzje pochopne są często nieprzemyslane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem wypadek o 6.30 a podobnie firma była u mnie o 9.00. Tyle ze moja firma wdzieła 30%. firmy nie powinny podchodzis nas w szpitalu. nikt mi nie umiał pomóc jak mozna se wucofac z takiej umowy. Uwazam ze pierw powinniśmy się sami o odszkodowania. A czy wiadomo kto potrącił? Podobnie w takiej sprawie mozna złozyć jakies pismo w sądzie o wypowiedzenie umowy i dobrze to zrobic zanim firma coś zacznie działać i wtedy bedzie wołać o pieniądze. ten temat tez był już tu poruszany http://www.odzyskaj.info/viewtopic.php?id=4222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawka 25 % w mojej ocenie jest za duża. Argument, że wliczone są koszty sądowe jest wątpliwy, bo przy wygranej koszty zwraca pozwany.

 

Jak dla mnie prowizja 10 - 20 % brutto to maks w tym koszty zastępstwa procesowego płacone przez firmę.

 

Poza tym unikałbym firm, które same do nas docierają i nie wiadomo skąd mają nasze dane osobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie firmy biorą 10%?

 

Znam bardzo dobre kanelarie dzialające tylko z polecenia i skuteczne w 99% spraw. Takie, ktore maja oficjalny zakaz nekania klientow w szpitalach.

Nawet jak sie pojawia to nie wolno im podpisywac umow pod presja tak jak to robia trzy najpopularniejsze hieny -wiemy o ktorych mowa.

 

Generalnie dobre kancelarie nie biora nic jesli umowa jest rozwiazywana przed podjeciem przez nie dzialan. I klienci są jasna i wyraznie informowane o warunkach rowiazania umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiści nie podam nazw firm, które mają prowizję w wysokości 10 - 20 % bo będzie ban :)

 

Większość umów zawieranych jest poza lokalem firmy więc zgodnie z prawem można odstapić od niej w ciagu 10 dni bez podawania jakiejkolwiek przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niektórych dobrych kancelariach można od umowy odstąpić także jeśli jest zawierana w siedzibie firmy. Bez kosztów jeśli nie zaczęły się jeszcze żadne działania ze strony kancelarii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...