Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek czy kolizja ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kierowca nie zachowując odpowiedniej prędkości uderzył z dużą siłą w mój samochód uderzenie było na tyle silne że mój samochód znalazł się za poboczem przeciwległego pasa. Po moim samochodzie nie widać żeby było to coś poważnego ale samochód sprawcy miał maskę do połowy wgniecioną. Na miejsce zdarzenie przyjechała policja i straż pożarna, na naszą proźbę policja wezwała pogotowie do 13 miesiecznej corki, bo ja z zoną czulismy się dobrze. Objawy wystąpiły u mnie na drugi dzień a konkretnie cały tył szyi oraz kark zaczął mnie na tyle mocno boleć, że utrudniał mi pracę (w pracy często muszę się schylać oraz odchylać głowę do tyłu)

 

Moje pytanie jest następujące czy będzie to traktowane jako wypadek czy jako kolizja ? Czy mogę najpierw zgłosić w firmie ubezpieczeniowej sprawcy zaistniałe zdarzenie i czy w późniejszym czasie będę się mógł ubiegać o odszkodowanie z OC sprawcy z tytułu poniesionych urazów których nie zgłosiłem policji podczas zdarzenia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosił się Pan do lekarza? Takie obrażenia są dość częste i warto się przebadać.

 

Kolizja to sytuacja gdy nie ma osób poszkodowanych

Wypadek gdy są ofiary.

Jeśli chce się Pan ubiegać o odszkodowanie to trzeba mieć na to dowód czyli dokumentację medyczną. I nie ma tutaj znaczenia fakt zgłoszenia tego od razu w chwili wypadku.

Jeśli obrażenia skutkują chorobą dłuższą niż 7 dni to sprawca jest przestępcą i grozi mu sprawa karna. Dlatego warto iść do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...