Jump to content
Forum Odszkodowania

Potrącenie rowerzysty (wina rowerzysty)


Tadziu113
 Share

Recommended Posts

Czy w przypadku, gdy zostałem potrącony przez samochód (z mojej winy, przejeżdżałem przez jezdnię na czerwonym, na ścieżce rowerowej, byłem trzeźwy). Czy należy mi się jakieś odszkodowanie z OC samochodu, który mnie potrącił? Czy mam płacić za szkody wyrządzone w samochodzie?
Link to comment
Share on other sites

Należy Ci się Tadziu...... mandat i porządny ochrzan od kierowcy samochodu. Masz szczęście, że kierowca, który Cię potrącił nie był tego dnia wkurzony, bo byś słono zabulił, gdyby powiadomił policję. Za spowodowanie kolizji 300zł. i bodajże 500zł. za przejeżdżanie na czerwonym świetle.

Na zdrowy chłopski rozum, jeśli wypadek był z Twojej winy, to jakim prawem Tobie miałoby się od niego coś należeć ?

Wiesz, Twoje pytanie zalatuje lekką bezczelnością. To kierowca samochodu ma prawo domagać się od Ciebie odszkodowania za poniesione straty i jeśli skieruje sprawę do sądu to jest z góry wygrana, a Ty masz jeszcze koszty sądowe.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...