Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie z pracy za wypadek przy pracy


yzzi3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 11.2007 uleglam wypadkowi w pracy, zmiażdzenie prawej reki, amputacja dalszego paliczka kciuka i połamane palce. Wypadek był uznany jako wypadek przy pracy, ale jest tam tez moja wina bo maszyna miala zdjeta obudowe, ale skierowano mnie abym na niej pracowala, widzialam to, ale nic nie zrobilam, gdyz takie sytuacje w tej firmie sie zdarzały. Wtedy doszło do wypadku. Parę dni później podpisałam protokół, ze maszyna w danej chwili byla w naprawie, że brygadzista na chwile sie udał na inne stanowisko po narzedzia a ja reke wsadziłam pod niezabezpieczony napinacz,a dodam, ze maszyna byla w ruchu. Po kilku dniach napisalam sprostowanie do protokółu, ze maszyna była w tym czasie w normalnym trybie pracy. Będąc w tej firmie na rozmowie, dodałam również, że nie tylko ja pracowalam na maszynach które mialy zdjętą obudowę, podałam nazwiska, została sporządzona jakas notatka firmowa która podpisałam. Straszono mnie, ze sama sie pogrążam, ze te te osoby rowniez beda pociagniete do odpowiedzialnosci, owszem zostały wezwane ale zadnych konsekwencji nie miały, potwierdziły, ze one rowniez pracowaly na maszynach ze zdjetymi obudowami. Na tym się skonczyło. Dziś mam 28% stalego uszczerbku na zdrowiu, odszkodowanie z Zus wypłacone, ale moje pytanie brzmi, czy mogę się starać o odszkodowanie z firmy, czy musi sie to opierać o Sąd? Nie chciałabym tego, chciałabym załatwić sprawę polubownie. Czy mam na to szansę ? Dodam, ze nie pracuję juz tam od roku, zwolniono mnie. Bardzo dziękuję za odpowiedzi, będę bardzo wdzięczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na Twoim miejscu, napisałam bym pismo do Zakadu Pracy podając swoje roszczenia.Daj termin 14 dni na odpowiedz. Wtedy bedziesz wiedziała co robic. Jezeli Zakllad był ubezpieczony w TU, to podadza Ci numer polisy i td, ajezeli nie był, to zostanie Ci Sad Cywiny nic innego. Wszystko zalezy jak mialas sporządzony protokól, ale gdybys nawet była wspólwinna to jest szansa.Zycze powodzenia !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...