Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zarysowanie na parkingu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie, kierowca TIR'a wjeżdzając w bramę zakładu w którym pracuję zarysował mi tylny błotnik + pęknięty tylny kierunkowskaz. Stróż i kolega donieśli mi o tym fakcie, kierowca się przyznał i spisaliśmy oświadczenie. OC sprawcy w PZU. Mój samochód to Audi 100 C4 Avant z 1993 roku (skóra, climatronik, podgrzewane siedzenia itd. w stanie idealnym, nigdy nie bity).

1. Na ile odszkodowania mogę liczyć (głębokie rysy i minimalne wgięcie błotnika + popękany kierunkowskaz (żadki, oryginalnie czerwony klosz)?

2. Czy przy przyznaniu się do winy i spisanym oświadczeniu tłumaczyć w PZU że widzieli świadkowie a ja nie, czy poprostu powiedzieć, że widziałem to?

3. Samochód jest zarejestrowany na ojca a ja jestem współwłaścicielem (wpisane w dowodzie rejestracyjnym) i faktycznie jedynym użytkownikiem auta. Czy muszę mieć jakieś oświadczenia, czy mogę występować jako pełnoprawny właściciel auta?

4. Mam w rodzinie dobrego lakiernika i będę chciał gotówkę, żeby zrobić auto sam. Jak rozmawiać z TU. Najpierw chcieć wycenę a po akceptacji wypłata czy o wysokości odszkodowania dowiem się dopiero przy wpłacie na konto? Nie wiem jaką strategię wybrać?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ja miałem podobną sytuację.

Moję auto stało pod blokiem i ktoś przerysował mi bok, dobrze że zostawił namary na siebie.

Miał ubezpieczenie w PZU i wycenili mi szkodę na 2400 byłem w cieżkim szoku bo chciałem brać od chłopa z 500 zl, a tu taka niespodzianka (dodam że mam fiata stilo 2004).

Nie ma potrzeby, żeby zgłaszacz świadków wystarczyło oświadczenie i potwierdzenie do polisy.

Też mam wpisanego współaściciela i tylko zostały spisane jego dane i po miesiącu doatł informację na adres domowy, że taka sytuacja miała miejsce. Żeby przyśpieszyć całą likwidację możesz poprosić sparwcę aby potwierdził osobiście w PZU że takie zdarzenie miało miejsce. (oczywiście po zgłoszeniu przez ciebei).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...