Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Złamanie nogi w mieście!


Jamoniska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Złamałam nogę,poślizgnęłam się na oblodzonym chodniku w centrum miasta..noga ma złamanie kości strzałkowej prawej.Proszę o poradę i i co w takim wypadku zrobić.Dodam,że pracuję i jestem ubezpieczona w Pzu.Czy domagać się odszkodowania z Urzędu miasta?? i w jaki sposób to zrobić,gdzie skierować pismo i skąd wziąśc wniosek takowy..

Z góry bardzo dziękuje.Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce dochodzenie roszczeń nie jest proste. Czy byli świadkowie zdarzenia? Czy została wezwana straż miejska? Wskazane są dokumenty medyczne potwierdzające skutki w postaci uszczerbku na zdrowiu. Podmiotem odpowiedzialnym jest zarządca drogi, który z reguły posiada stosowne ubezpieczenie. Im więcej zgromadzi Pani dokumentów (recepty, skierowania do lekarza, Rtg itp.), tym większe szanse na odszkodowanie adekwatne do zaistniałej szkody. W kwestii samych roszczeń należy zaznaczyć, iż obejmują one nie tylko obrażenia cielesne, ale również takie czynniki (zgodnie z obowiązującą linią orzecznictwa SN) jak np.: pogorszenie samopoczucia, zmiana dotychczasowego stylu życia, rezygnacja z rozrywek, czy wiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś odpowiedni wniosek ,pismo żeby przedstawić to zdarzenie??W jaki sposób ustalić kto jest zarządcą owego chodnika?? I czy suma odszkodowania zależna jest ode mnie,czy ustala to inna osoba...

Niestety nie posiadam zdjęć miejsca wypadku,natomiast była przy tym moja siostra i Pan taksówkarz ,który odwiózł mnie do szpitala.Czy sami świadkowie to wystarczający dowód??

Oczywiście posiadam zdjęcie złamania oraz karte informacyjną ze szpitala..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! Jeśli chodzi o polisę w PZU to odszkodowanie otrzymasz za uszczerbek na zdrowiu , natomiast jeśli chodzi o odszkodowanie z Urzędu Miasta to może być trudniejsze , ponieważ powinna być wezwana na miejsce zdarzenia policja lub straż miejska . Sami świadkowie mogą nie wystarczyć . Spróbuj się udać do Urzędu i zapytaj o odszkodowanie. Zazwyczaj chodniki należą do Urzędu Miasta lub Gminy ale ostatnio odpowiedzialność za odśnieżanie spada na lokatorów domów . Jeśli to było przy kamienicy to i tak odpowiedzialność bierze Urząd Miasta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...