Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odwołanie od decyzji ZUS


WM58
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

25.08 09 zatrudniłem się w zakładzie Auto Serwis na stanowisku pracownik gospodarczy w pełnym wymiarze 4 dni po10 godz.piątek i sobota wolne.28 08 09 uległem wypadkowi złamanie podudzia prawej nogi.Było to w dniu wolnym .Za pierwszy miesiąc chorobowe wypłacił pracodawca.Za pozostałe miesiące powinien wypłacić ZUS.ZUS wstrzymał wypłatę i przeprowadził dochodzenie "w celu ustalenia okresu podlegania ubezpieczeniom społecznym" wyniku którego wydał decyzję negatywną motywując ją tym że zgłoszony do ubezpieczeń zostałem przez pracodawcę 31.08.09.że w zakładzie nie była prowadzona lista obecności,że w tracie mojej absencji chorobowej nie został zatrudniony na danym stanowisku pracy nowy pracownik. Księgowa powiedziała,że zostałem zatrudniony na podstawie naboru ogólnego a ja dowiedziałem się od znajomego co zeznałem. Warunki zatrudnienia omawiałem osobiście z szefem firmy i z nim uzgadniałem co i gdzie mam robić.Może ktoś był w podobnej sytuacji.Czy mam szanse na zmianę decyzji odwołując się.Zbliża się 182 dni zwolnienia i nie wiem co robić dalej czy składać do ZUS-u o zasiłek rehabilitacyjny i rentę.Proszę napiszcie co mogę jeszcze zrobić.Za wszystkie porady z góry serdecznie DZIĘKUJĘ.Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda Twój wcześniejszy okres zatrudnienia ? Będzie to miało b. duze znaczenie dla sądu. Jesli wczesniej podlegaleś ubezpieczeniom społecznym przez kilka czy kilkanascie lat to masz duże szanse na pozytywny wyrok sądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dota wrote:
A jak wygląda Twój wcześniejszy okres zatrudnienia ? Będzie to miało b. duze znaczenie dla sądu. Jesli wczesniej podlegaleś ubezpieczeniom społecznym przez kilka czy kilkanascie lat to masz duże szanse na pozytywny wyrok sądu.
Witaj Dota !
Z tym zatrudnieniem to jest tak,że w ostatnich 10-ciu latach udokumentowanego zatrudnienia mam 4lata ,ostatnie 2lata bezrobotny w tym rok na zasiłku.Czy w okres nieskładkowy zalicza się okres pobierania zasiłku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...