Jump to content
Forum Odszkodowania

Wina obopólna potrącenie na przejściu jaka szansa na odszkodowanie?


PannaWredna
 Share

Recommended Posts

Witam, moja córka została potracona na przejściu dla pieszych, żadnych świadków oprócz drugiej córki która miała inne zeznania gdyż byly tosekundy i byla w szoku... przechodziły przez przejscie inne osoby lecz gdy policja przyjechala ludzie juz sie rozeszli (gdyz policja przyjechala po 2 godzinach) samochód przejechal przed twarzami tych osób zapewne myśląc że zdąży zanim przejdas, a że corka byla z tej strony z ktorej jechal potrącił ją. Wg policji jest to wina obopólna gdyz samochód ma obrażenia z boku co wygląda tak jakby ona weszla w samochod a nie on w nią (wtedy bylyby ślady z przodu). Sprawe umorzono. Jednak corka zrobila tylko krok, co by oznaczalo że samochód jechal tuż przy krawężniku...

Ponieważ corka ma 15 lat a to bylo w drodze do szkoły dostanie zapewne coś z polisy, ale czy mogę liczyć na coś więcej? gdzie się zglosic? Czy dostanie coś mimo winy obopólnej? Miałą trzy złamania w ksotce (staw skokowy) krwiaka i ogólne stłuczenia. Bardzo proszę o odpowiedzi, pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witam, male sprostowanie - wina jest córki, nie obopólna (dlatego, że nie bylo świadkow ktorzy powiedzieliby że kierowca przejechal przed przechodzącymi)
Link to comment
Share on other sites

Z tego co Pan napisał faktycznie może wynikać, że córka ponosi jakąś odpowiedzialność za powstanie szkody, jednak należy pamiętać, że potrącenie osoby pieszej uregulowane jest na zasadzie ryzyka tj. może Pan wystąpić do ubezpieczyciela samochodu sprawcy z roszczenem odszkodowaczym, a on żeby uwolnić się od odpwiedzialności będzie musiał wykazać wyłączną winę córki za zdarzenie (tak teoria). W praktyce pewnie odrzucą roszczenie i żeby coś wywalczyć trzeba byłoby pójść do sądu, a wynik niepewny.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...