Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie NNW-kiedy na komisję, przed czy po operacji?


kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zerwałem na na nartach przednie więzadło krzyżowe i pogruchotałem łąkotkę. W maju br. mam mieć operację rekonstrukcji więzadła i wstawienia implantu łąkotki.Operacja bedzie wykonywana prywatnie - na zabieg tego typu na koszt NFZ czeka się bardzo długo i jest wykonywana na ogół przez specjalistów słabszych niż ci, którzy leczą prywatnie.

 

Na chłopski rozum skoro odszkodowanie wypłacane jest na podstawie orzeczenia komisji lekarskiej o trwałym uszczerbku na zdrowiu to znacznie lepiej jest stanąć przed komisją przed operacją niż po niej. Operacja z założenia ma na celu pzywrócenie w maksymalnym możliwym stopniu sprawności sprzed wypadku co w praktyce zmniejsza "trwały uszczerbek na zdrowiu"

 

Boję się, że efekt będzie taki, że wydam kupę kasy na leczenie i rehabilitację, a po wszystkim komisja mi powie, że mam zajebiście sprawne kolano, i że nic albo prawie nic mi się nie należy :-(

 

Proszę osoby, które w praktyce spotkały sie z podobnym tematem o opinię na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dota,

 

Równie dobrze możesz zakończyć leczenie nie operując tego urazu. Nikt Cię nie może zmusić :-). To, że poddam się opracji to moja prywatna sprawa.

 

Dlatego pytam.

 

A tak przy okazji ile % Ci przyznano?

 

Właśnie doczytałem się, że Ty chyba nawet takiego urazu nie miałaś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój uraz był zupełnie odmienny. Obie kości goleni polamane w trzech miejscach. 182 dni na zwolnieniu i pół roku świadczenia rehabilitacyjnego. Przed miesiącem wróciłam do pracy ale różowo nie jest. Komisja PZU odbyła się przed tygodniem i czekam na decyzję, wtedy poznam przyznany % (spodziewam się, że po niedzieli otrzymam list z decyzją).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...