Jump to content
Forum Odszkodowania

złamanie z komplikacjami-czy iść na ugodę z PZU


baja
 Share

Recommended Posts

W marcu 2008r córka uległa wypadkowi i złamała obie kości przedramienia prawego z przemieszczeniem odłamów.Nastawiono jej kości operacyjnie i zespolili drutami ,założono gips na 6 tygodni a w maju wyciągnięto druty ,w czerwcu po prześwietleniu okazało się że jedna kość się nie zrosła i znowu gips na 6 tyg. wWe wrześniu lekarz zakończył leczenie,ale po tygodniu córka poczuła przeskakiwanie w ręce. Okazało się że ta kość wcale nie jest zrośnięta i utworzył się staw rzekomy i kolejna operacja w styczniu z przeszczepem kości z talerza biodrowego znowu drut i gips na ok.3,5 miesiąca i kolejna operacja wyciągnięcia drutu .W sumie 4 operacje i leczenie półtora roku. Mam pytanie w sprawie wysokości odszkodowania z OC sprawcy,PZUzaproponowało ugodę na kwotę 30 tyś.zł. Prośiłam u odpis orzeczenia komisji lekarskiej ale nie przysłano mi tylko tą ugodę.Uważam że kwota jest zaniżona i chciałabym się dowiedzieć na jaką kwotę za te obrażenia mogę wnioskować oraz czy podpisywać ugodę?Proszę o wskazówki.
Link to comment
Share on other sites

Przy takim opisie ciężko powiedzieć na jaką kwotę można liczyć, ponieważ przy ustalaniu zadośćuczynienia bierze się pod uwagę szereg czynników które można ustalić tylko przy bezpośrednim kontakcie z poszkodowaną, nalezy ją odpowiedio przebadać itp.

 

Przed podpisaniem ugody musi się Pani zapoznać z orzeczeniem, PZU ma obowiązek je udostępnić (art. 14 ust. 5 ustawy z dnia 22.05.2003 r. o ubezp. obowiązkowych, UFG i PBUK).

Link to comment
Share on other sites

WŁasnie drugi raz wysłałm pismo o przedstawienie odpisu orzeczenia lekarskiego ,bo za pierwszym razem mi nie przysłali i czekam na ich odpowiedż
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Jeśli ugoda będzie dotyczyć zadośćuczynienia to kwestie podatkowe odpadają, o czym wyraźnie mówi ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Właśnie przysłali mi odpis komisji lekarskiej w której przyznali 15 % za złamanie i 2% za bliznę na biodrze.Nie uwzględnili 4 blizn na ręce i wedłóg mnie złamanie powinni zaliczyć do stawu rzekomego bo taki córka miała a nie do zwykłego złamania

Żeby było jasne przyznano z tabeli

124 b (5-20)% 15% za złamanie

144 a (1-5)% 2% za blizne talerza biodrowego

Ja uważam że że złamanie obu kości z przemieszczeniem odłamów z powikłaniem tj.Staw rzekomy kości łokciowej powinni przyznać z tabeli

126 a (10-20)%

b (20-35)%

i uwzględnić także cztery blizny na przedramieniu z tabeli

125a (1-5)%

b (5-10)%

c (10-20)%

W związku z powyższym uważam że % trwałego uszczerbku na zdrowiu jest zaniżony.Jak narazie wysłałam tylko swoje żadania co do zadowalającej kwoty (bo wcześniej tego nie zrobiłam i prosili abym takie określiła)i czekam na ich odpowiedz.Czy powinnam odwołać się od decyzji komisji czy poczekać na odpowiedż ze strony TU

Link to comment
Share on other sites

odwoływałabym się oda razu od orzeczenia komisji - jesli juz podejma decyzje to będa jej juz tylko bronić, napisz do nich konkretnie w czym rzecz. I gratuluje samozaparcia - walcz ;)
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedz.

A gdzie bym mogł zrobić niezalezną komisję lekarską,czy to bym musiała zgłośić się do jakiegoś lekarza orzecznika i poprośić o zrobienie prywatnie takiej komisji.

I jeszcze co w sprawie opodatkowani z tego co rozumiem to zadoścuczynienie nie podchodzi a odszkodowanie za koszty leczenia i za dojazdy?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...