Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Potrącił mnie samochód.


Andrewone
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W XI 2006 roku potrącił mnie samochód [wina kierowcy - sprawcy wypadku - sparwa odbyła się w 2007roku]. Skutek - między innymi uszkodzny już "na stałe" staw

skokowy mojej pr nogi. W pracy polecono mi kancelarię z Wrocławia, która

skutecznie wystara się o odszkodowanie [u mnie to - PZU - ubezpieczyciela

winowajcy]. 1 VIII '09 podpisałem stosowne upoważnienia tej firmie i...

otrzymałem w styczniu br odpowiedź: PZU Bydgoszcz "od ręki" wypłaci mi

2tys zł - i na tym koniec starań. A jeśli kancelaria prawna... - z

Poznania[!] wystąpi na drogę sądową [w Warszawie], to mogę wygrać do

32tys zł! Jedyny szkopuł: 1600zł+VAT za założenie sprawy + 2400zł dla

tej kancelarii poznańskiej i 200zł za każdy ich wyjazd na sprawy które

się w Warszawie odbędą. Podziękowałem za wspólprace kancelarii z

Wrocławia - mówili mi [w sierpniu '09], że 20% od wygranej minus "moje

faktury" poniesione w wyniku tegoż wypadku - zainkasują ode mnie - po

wygranej sprawie - a tu - wynika, że jak chcę starać sie o odszkodowanie wyższe niż te 2ttys. zł, to mam płacić, i to innej kancelarii, i jeszcze mam podpisać oświadczenie [dla kancelarii z Poznania] o ew. wypłacie tego "wywalczonego" odszkodowania -

na konto tejże poznańskiej kancelarii! Dlaczego tak się ma stać - nie

odpowiedzieli mi we Wrocławiu i odesłali mi całą powierzoną im przeze

mnie dokumentację. Proszę mi pomóc/poradzić - jaką kancelarię wybrać w staraniach o odszkodowanie, aby znów kilku miesięcy nie stracić i aby nie było podobnej historii.

Za pomoc góry - dziękuję.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że źle Pan trafił. Normalne firmy biorą % od sprawy, który obowiązuje na etapie sprawy sądowej i nie chcą żadnych dodatkowych kosztów zastępstwa procesowego, dojazdów na sprawę itp., tylko zapewnie taką usługę w ramach podpisanej umowy. Na Poszkodowaym ciąży jedynie obowiązek uiszczenia wpisu (5 % wartości pozwu) i opinie biegłych (o ile są konieczne - ok. 500,00 zł.). Należy w każdym przypadku wnsoić o zwolnienie od kosztów, bo sądy często takie zwolnienia przyznają jesli nie w całości to w części.

 

Poza tym jeśli dochodzi Pan zadoścuczynienia z ubezp. OC to sprawa może odbyć się w miejscu Pana zamieszkania (przewiduje to ustawa) i nie trzeba kierować sprawy do Wa-wy!! Firma powinna to wiedzieć!!!

 

Proszę podzwonić i popytać w różnych kancelariach bo może się okazać, że wcale nie trzeba iść do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...